Kaymakamlıktan Şiddet Mağduru Kadınlara Destek

Kaymakamlıktan Şiddet Mağduru Kadınlara Destek

Yenişehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, şiddete maruz kalan koruma altındaki 10 kadına yardım etti.

Kaymakamlıktan Şiddet Mağduru Kadınlara Destek

Mersin'in merkez Yenişehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, şiddete maruz kaldığı için koruma altında bulunan 10 kadına yardım elini uzattı.

Yenişehir Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında, şiddete maruz kaldığı için Yenişehir ilçesinde koruma altında bulunan 10 kadına her türlü ihtiyaçlarının karşılanmasında destek oldu.

Yenişehir Kaymakamı Mustafa Özarslan, şiddete maruz kalan ve yardıma ihtiyacı olan kadınlara, annelere ve çocuklarına, sosyal, kültürel, hukuki ve sağlık yönünden destek sağlanmasının herkesin görevi olduğunu kaydetti. Bu konuda her kamu kurumu amirinin duyarlı davranması gerektiğini ifade eden Özarslan, şiddete maruz kalmış, yardıma muhtaç kadınların her türlü ihtiyaçlarını karşıladıklarını bildirdi. Özarslan, bu durumdaki kadınların sosyal hayata kazandırılması için çeşitli kurslara yönlendirilmeleri ve iş bulmaları konusunda yardımcı olunmasının, okul çağındaki çocuklarının okula gitmelerini sağlamanın da çok önemli olduğunun altını çizdi. - MERSİN