Kaymakamlıktan Aldığı Kredi ile İşyeri Açtı
Haberler » Güncel » Haber

Kaymakamlıktan Aldığı Kredi ile İşyeri Açtı

Erzurum Palandöken Kaymakamlığı'ndan Gelir Getirici Proje Kapsamında Ekipman Kredisi Alan Ömer Şehitoğlu, Halı Yıkama İşyeri Açtı.

Kaymakamlıktan Aldığı Kredi ile İşyeri Açtı

Erzurum Palandöken Kaymakamlığı'ndan gelir getirici proje kapsamında ekipman kredisi alan Ömer Şehitoğlu, halı yıkama işyeri açtı.

Palandöken Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Ömer Şehitoğlu isimli vatandaşa ipotek karşılığında faizsiz 8 yıl vadeli işyeri ekipman kredisi verdi. Kayakyolu'nda halı yıkama üzerine işyeri açan Şehitoğlu, Palandöken Kaymakamlığı'na ve Kaymakam Şenol Esmer'e teşekkür etti. 2009 yılında projesini Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na sunduğunu ifade eden Şehitoğlu, "Başlangıçta kredi alacağıma dair umudum yoktu. Ancak, projemin sürdürülebilir, gelir getirici ve gerçekçi bulunması üzerine babamın evini ipotek gösterek 8 yıl vadeli, faizsiz 15 bin TL kredi alarak işyerimi açtım." dedi.

Palandöken Kaykamı Şenol Esmer, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üyeleriyle Şehitoğlu'nun açtığı işyerine 'Hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu. Kaymakam Esmer, Şehitoğlu'nun samimiyetine ve projesine inandıkları için 15 bin TL değerinde ekipman kredisi verdiklerini söyledi. 2 yıl ödemesiz, 6 yıl eşit taksitlerle sıfır faizli kredi verdiklerine değinen Esmer, "Ömer Şehitoğlu bize babasının evini ipotek göstererek, halı yıkama projesini bütün samimiyeti ile ve yasal prosedürü yerine getirerek temin etti. Kendisine iş hayatında başarılar diliyorum. İnşallah işini büyütür ve istihdama katkıda bulunur." şeklinde konuştu.

Bu arada Kaymakam Esmer, çıkışta işyeri tabelasının olmadığını görünce, tabelayı yaptırmayı da üstlendi.