Kaymakamlık Makamına Oturan Öğrenci, Belediye Başkanını Göreve Çağırdı

Kaymakamlık Makamına Oturan Öğrenci, Belediye Başkanını Göreve Çağırdı

Van'ın Muradiye İlçesinde Geçici Olarak Kaymakamlık Makamına Oturan İlköğretim Okulu Öğrencisi, Çevre Düzenlemesi İçin Belediye Başkanını Göreve Çağırdı.

Kaymakamlık Makamına Oturan Öğrenci, Belediye Başkanını Göreve Çağırdı

Van'ın Muradiye ilçesinde geçici olarak kaymakamlık makamına oturan ilköğretim okulu öğrencisi, çevre düzenlemesi için belediye başkanını göreve çağırdı.

Muradiye ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri dolayısıyla Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) 6. sınıf öğrencisi Ferhat Bozan, okul müdürü ve sınıf öğretmeni ile birlikte Kaymakam Ömer Sağlam'ı makamında ziyaret etti. Muradiye Belediye Başkanı Nafiz Mehmetağaoğlu'nun da bulunduğu ziyarette, Kaymakam Ömer Sağlam'ın makamına bir süre oturan Ferhat Bozan, Muradiye YİBO okul bahçesine basketbol sahası, okulun kırık olan kapı pencerelerinin değiştirilmesi için talimatlar verdi.

Belediye Başkanı Nafiz Mehmetağaoğlu'ndan kanalizasyon sorununu bir an evvel çözmesini isteyen minik kaymakam, ilçede çevre düzenlemesi için gerekli çalışmaların başlatılması ve çöp yerinin değiştirilmesi talimatı verdi.

Muradiye Belediye Başkanı Nafiz Mehmetağaoğlu ise minik kaymakamın talimatlarından sonra bu çalışmaların yapılması için gerekli maddi kaynağı bulamadıklarını belirtti. Belediye Başkanı Mehmetağaoğlu, "Belediye olarak bunları yapmak isteriz ama imkanımız buna yeterli değil. Çöpleri döktüğümüz yerin nakli için arayışlarımız sürmektedir" dedi.

(AKK-MET-SN-SN-Y)

Kaynak: İHA