Kaymakamlık Boğulan Kardeşler'in Ailesine Ev Yaptırıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Kaymakamlık Boğulan Kardeşler'in Ailesine Ev Yaptırıyor

AA - Haberler | Yerel
Kaymakamlık Boğulan Kardeşler'in Ailesine Ev Yaptırıyor

Türkoğlu İlçe Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Gavur Gölü'nde boğulan Cemal ile ablası Meryem Havzan'ın geride kalan ailesine ev yaptırılacağını söyledi.11 Haziran'da ilçeye bağlı Minehöyük köyü Çatal Kanal mevkisinde, inekleri otlatmaktan gelen...

Türkoğlu İlçe Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Gavur Gölü'nde boğulan Cemal ile ablası Meryem Havzan'ın geride kalan ailesine ev yaptırılacağını söyledi.

11 Haziran'da ilçeye bağlı Minehöyük köyü Çatal Kanal mevkisinde, inekleri otlatmaktan gelen babalarını karşılamaya giden 7 yaşındaki Cemal Havzan Göle düşmüş, kardeşinin suya düştüğünü gören 10 yaşındaki Meryem Havzan da suya atlayınca 2 kardeş suda boğulmuştu.

Havzan ailesini bu acısını her fırsatta paylaşmaya çalıştıklarını ifade eden Akkoyun, ailenin yaşamını sürdürdüğü Minehüyük Köyü'ne giderek abla Esma Havzan'a bir bilgisayar hediye etti

Aile ile yakından ilgilendiklerini, her fırsatta ziyaret edilerek ihtiyaç ve sıkıntılarının tespit edildiğini ifade eden Akkoyun, anne Hatice Havzan'a yeni bir ev yapma müjdesi verdi. Akkoyun, "şu anda yer tespit çalışmalarımız sürüyor en kısa zamanda bir arsa ayarlayarak ailenin başlarını sokabileceği bir ev yapacağız" dedi.

Baba Doğan Güvener ise olayın meydana geldiği günden itibaren kendilerine sahip çıkan yetkililere teşekkür etti.

Muhabir: İzzet Mazı

Yayıncı: Hasan Özkal - KAHRAMANMARAŞ

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title