Kaymakam Velilere Karne Notu Verdi

Kaymakam Velilere Karne Notu Verdi

Amasya'nın Hamamözü Kaymakamlığı tarafından ilçede bulanan 750 öğrenci ile birlikte velilere de karne verildi.

Kaymakam Velilere Karne Notu Verdi

Amasya'nın Hamamözü Kaymakamlığı tarafından ilçede bulanan 750 öğrenci ile birlikte velilere de karne verildi. Velilerin performansının da değerlendirildiği karne töreninde bazı veliler ilk kez karne almanın heyecanını yaşadı. Kaymakam Kadir Güntepe, "Eğitimin üç önemli saç ayağı var. Bunlar öğretmen, öğrenci ve veli. Biz de bu üç saç ayağını birlikte değerlendirerek öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyoruz" dedi.

Bugün tüm yurtta olduğu gibi Amasya'da da karne heyecanı yaşandı. Hamamözü İlçe Kaymakamlığı tarafından başlatılan 'Hamamözü'nde Eğitimi Kalkındırma' projesi kapsamında yer alan 'Veli Karnesi' uygulamasıyla öğrencilerle birlikte velilere de karne verildi. İlk ve orta öğretimde 750 öğrencisi bulunan Hamamözü'nde bugün kaymakam Kadir Gültepe, tarafından öğrencilerle birlikte velilere de karne verildi. Bugün okullara giden veliler, sıralara oturarak çocuklarıyla birlikte karne aldı. Bazı veliler ilk kez karne almanın heyecanını yaşadı. Hamamözü Kaymakamı Kadir Gültepe, Atatürk İlkokulu'nda çocuklarla birlikte velilere de karne vererek performanslarını değerlendirdi. Kaymakamlık olarak Hamamözü'nde Eğitimde Kalkınma projesi başlattıklarını ifade eden Kaymakam Kadir Güntepe, "Bu projeyle yeni bir anlayış, eğitime yeni bir ivme kazandırmayı amaçladık. Öğretmen, öğrenci ve veli işbirliği ile daha donanımlı bireyler yetiştirmek istedik. Eğitimin üç önemli saç ayağı var. Birincisi öğretmenlerimiz. Gerçekten özverili bir şekilde çalışıyorlar. İkincisi öğrencilerimiz. Sahip çıkıldığında işlenildiği takdirde çok iyi konumlara gelecek kapasitedeler. Üçünc üsü ise velilerimiz. Maalesef velilerimizin eğitim halkasına katkısı istediğimiz düzeyde değildi" dedi.

Bu nedenle 'Veli Karnesi' projesi başlattıklarını ve bu yıl ilk kez öğrencilerle birlikte velilere de karne verdiklerini ifade eden Kaymakam Kadir Güntepe, "Velilerimizi değişik kritererde değerlendirdik. Öğretmenle ilişkileri, okul toplantılarına katılmaları, öğrencilerin temizliği gibi kriterlerde velilerimize de not verdik. Bazı velilerimizin karneleri çocuklarının gerisinde kaldı. Bazıları ise çocuklarıyla birlikte başarılı bir performans sağladı. Ancak genel olarak hem öğrencilerimizin, hem de velilerimizin durumlarını iyi görüyoruz. Bu da bizim projemizin başarılı sonuç vermeye başladığının göstergesidir" diye konuştu.

30 yıl sonra ilk kez karne almanın heyecanını yaşadığını söyleyen anne Emine Ay, "Gerçekten çocuğumla birlikte bende çok heyecanlıyım. En son 30 yıl önce karne almıştım. Yeniden çocukluğumu hatırladım. Karnemin iyi olması da beni ayrıca mutlu etti" diye konuştu. - Amasya / Hamamözü