Kaymakam Ünlü: Polislik Mesleği Halka Yardımcı Olmaktır

Kaymakam Ünlü: Polislik Mesleği Halka Yardımcı Olmaktır

Turhal Kaymakamı Mehmet Ünlü, bir süre önce Turhal Bölge Trafik Denetleme İstasyonu Amirliği civarında başına silah dayamak suretiyle intihara teşebbüs eden F.M.isimli kişiyi ikna ederek etkisiz hale getiren polisleri makamında kabul etti.

Kaymakam Ünlü: Polislik Mesleği Halka Yardımcı Olmaktır

Turhal Kaymakamı Mehmet Ünlü, bir süre önce Turhal Bölge Trafik Denetleme İstasyonu Amirliği civarında başına silah dayamak suretiyle intihara teşebbüs eden F.M. isimli kişiyi ikna ederek etkisiz hale getiren polisleri makamında kabul etti.

Polislik mesleğinin zor ve kutsal bir meslek olduğuna değinen Kaymakam Ünlü, "Polislik mesleği halka yardımcı olmaktır." dedi.

Turhal İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün çalışmalarından övgü ile bahseden Ünlü, ilçe emniyetini sağladıkları için Turhal İlçe Emniyet Müdürü Salih Turalı ve ekibine teşekkür etti. Ünlü, "İntihara kalkışan vatandaşı o düşüncesinden vazgeçirmek ve ona zarar vermeden tekrar hayata kazandırmak çok önemli. O ortamda kişi kendisi de zarar görebilir. Ben polis memurlarının bu başarısını duyunca çok sevindim. Çünkü polislik mesleği halka yardımcı olmaktır. Sizler de zaten yardımcı olmuşsunuz. Polislik mesleği hem zor hem de kutsal bir meslektir. Görev yaparken önce gerekli tedbiri almalı ondan sonra karşı tarafa yardımcı olunmalıdır. Ben polis memurlarımızı bu üstün gayretlerinden dolayı kutluyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum." diye ifade etti.

Kaymakam Ünlü, İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliği'nde görevli Komiser Ömer Faruk Özdemir ile polis memurları Murat Erbek, Bayram Aslaner ve Abdullah Kaban'a göstermiş oldukları başarılarından dolayı başarı belgesi verdi. Turhal İlçe Emniyet Müdürü Salih Turalı ise duyarlılığından dolayı Kaymakam Ünlü'ye teşekkür ederek, ilçe emniyeti için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini açıkladı.