Kaymakam Hersanlıoğlu'ndan Diyarbakır Siverekliler Derneğine Ziyaret

Kaymakam Hersanlıoğlu'ndan Diyarbakır Siverekliler Derneğine Ziyaret

Kaymakam Hersanlıoğlu'ndan Diyarbakır Siverekliler Derneğine Ziyaret
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Siverek Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, Diyarbakır Siverekliler Derneğini ziyaret etti."Siverek Eğitimde Buluşuyor" kampanyası çerçevesinde Siverek'teki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle birlikte kentteki işadamlarına destek ziyaretinde...

Siverek Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, Diyarbakır Siverekliler Derneğini ziyaret etti.

"Siverek Eğitimde Buluşuyor" kampanyası çerçevesinde Siverek'teki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle birlikte kentteki işadamlarına destek ziyaretinde bulunan Kaymakamı Hersanlıoğlu, kent dışındaki Sivereklilerle de bir araya gelmeye çalışıyor.

Bu kapsamda Diyarbakır Siverekliler Derneğini ziyaret eden Hersanlıoğlu, dernek üyeleriyle ilçenin sorunlarıyla ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

İlçenin gelişiminde öncelikli hedeflerinin temelinde altyapıyı oluşturarak, eğitim ve öğretim düzeyini yükseltmek olduğunu ifade eden Hersanlıoğlu, şunları kaydetti:

"Siverekli olup dışarıda yaşayan ve Siverek'ten bağlarını koparmak istemeyen vatandaşları ziyaret etmeye çalışıyoruz. Onlarla ilçede var olan sıkıntıların çözülmesi için öncelikle eğitim ve öğretimi geliştirmeye yönelik hamlelerde destek vermelerini istiyoruz. Bunlar ekip ve maddiyata dayanan bir çalışmaya dayanmaktadır. 'Siverek Eğitimde Buluşuyor' kampanyasında şimdiye kadar 600 bin TL maddi yardım toplamış bulunmaktayız, bunu okullarımızın ihtiyaçlarında kullanıyoruz. Topladığımız para yetersiz, bu iş için var gücümüzle çalışıp her kapıyı çalacağız ve herkesimin desteğini vermelerini isteyeceğiz."

Diyarbakır Siverekliler Derneği Başkanı Burhan Erol da, Siverek'in gelişmesi için kendilerine düşen görevi yerine getirmeye çalışacaklarını ifade etti.

- ŞANLIURFA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title