Kayıp Serdar Tanış'ın Ağabeyi: Levent Ersöz'ün Yargı Önüne Çıkacağını Hayal Bile Edemezdik

Kayıp Serdar Tanış'ın Ağabeyi: Levent Ersöz'ün Yargı Önüne Çıkacağını Hayal Bile Edemezdik

Yaklaşık 8 Senedir Kendisinden Haber Alınamayan Eski Hadep Silopi İlçe Başkanı Serdar Tanış'ın Ağabeyi Müdür Tanış, Kardeşinin Ölümünden Sorumlu Tutuğu Levent Ersöz'ün Birgün Yargı Önüne Çıkacağını Hayal Bile Edemediklerini Söyledi.

Kayıp Serdar Tanış'ın Ağabeyi: Levent Ersöz'ün Yargı Önüne Çıkacağını Hayal Bile Edemezdik

Yaklaşık 8 senedir kendisinden haber alınamayan eski HADEP Silopi İlçe Başkanı Serdar Tanış'ın ağabeyi Müdür Tanış, kardeşinin ölümünden sorumlu tutuğu Levent Ersöz'ün birgün yargı önüne çıkacağını hayal bile edemediklerini söyledi.

Türkiye Barış Meclisi, eski HADEP Silopi İlçe Başkanı Serdar Tanış ve İlçe Sekreteri Ebubekir Deniz'in ağabeylerini Taksim'de biraraya getirdi. Taksim Hill Otel'de gerçekleştirilen toplantıda konuşan Serdar Tanış'ın ağabeyi Müdür Tanış, Ergenekon soruşturmasının sonuna kadar gidilmesi gerektiğini ve soruşturmaya müdahil olmak istediğini ifade etti.

Serdar Tanış ve Ebubekir Deniz'in resimlerinin asılı olduğu salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Müdür Tanış, "Levent Ersöz'ün, devlet içerisinde bu kadar derin bir şekilde yapılandırılmış bir şahsın, böyle kısa bir süre içerisinde yargı önüne çıkmış olması farklı bir yönden de olsa sevindirici olmuştur. Bunu hayal bile edememiştik."şeklinde konuştu.

Ergenekon davasına tarafsız bir şekilde gidilmesini isteyen Tanış, daha önce davaya müdahil olmak için başvuruda bulunduklarını ama kabul edilmediğini hatırlattı. Tanış, eğer kendilerine fırsat verilirse davaya müdahil olmaya hazır olduklarını söyledi. "Kendini çok büyük bir güç olarak gören Levent Ersöz'ün içerde bulunması güzel. Bu durum hükümete karşı gidilecek bir darbenin sonucudur. Dolaylı yoldan da olsa bir yargılama fırsatı verilecek olduğunu düşünüyorum." diyen Tanış, Levent Ersöz için formalite yapılmamasını istedi.

Ebubekir Deniz'in ağabeyi Mehmet Ata Deniz de kardeşinin ölümünden Levent Ersöz'ü sorumlu tuttu. "Levent Ersöz bizim katilimizdir." diyen Deniz, kardeşinden 8 senedir haber alamadığını en azından mezarının gösterilmesini ve orada dua etmek istediğini dile getirdi.

(CİHAN)