Kayıp Emniyet Müdürünü Arama Çalışmaları Devam Ediyor

Kayıp Emniyet Müdürünü Arama Çalışmaları Devam Ediyor

Kayseri'nin Yahyalı İlçesi Aladağlar Mevkiinde Dün Kaybolan Develi İlçe Emniyet Müdürü Suat Günbey'i Arama Çalışmaları Devam Ediyor.

Kayıp Emniyet Müdürünü Arama Çalışmaları Devam Ediyor

Kayseri'nin Yahyalı ilçesi Aladağlar mevkiinde dün kaybolan develi İlçe Emniyet Müdürü Suat Günbey'i arama çalışmaları devam ediyor.

Sivil Savunma ekipleri, jandarma, özel hareket timleri ve vatandaşların katıldığı 200 kişilik gruba janrdarmaya ve safari grubuna ait iki ayrı helikopter de destek veriyor. Adana ve Niğde'den sivil savunma ekipleri de arama çalışmalarına katılıyor.

Aladağlar Milli Parkı 1. Foto Safari Fotoğraf Yarışması için 2 Temmuz tarihinden itibaren gruplar Aladağlar'a çıkmaya başladı. Dün çıkan 3 kişilik grup arasında Kayseri'nin Develi İlçe Emniyet Müdürü Suat Günbey de vardı. İlk gruba yetişmek isteyen Suat Günbey ile birlikte yola çıkan Develi İlçe Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Develioğlu ile esnaf İsmail Cabbar, Aladağlar Yedigöller bölgesi Delikkaya Teke Kalesi mevkiine ulaştı.

Burada İsmail Develioğlu ile İsmail Cabbar, yüklerini taşımak için Ulupınar köyüne gidip katır alacaklarını ifade ederek, İlçe Emniyet Müdüründen ayrıldılar. Şahıslar geri döndüklerinde emniyet müdürünün eşyaların yanında olmadığını gördü. Yapılan aramalara rağmen ilçe emniyet müdürü bulunamadı. Bunun üzerine olay, Yahyalı İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Karakoluna bildirildi.

Emniyet Müdürünün bulunması için çalışmalar başlatıldı. Akşam durdurulan arama çalışmaları ise sabah erken saatlerde iki helikopterin de havadan desteğiyle yeniden başladı. Helikopterler, müdürün kaybolduğu mevkiin yakınlarına gruplar halinde sivil savunma ekiplerini indirdi. Ancak şu ana kadar yapılan arama çalışmalarında emniyet müdürüne ulaşılamadı.

Tansiyon ve şeker hastası olduğu ileri sürülen emniyet müdürünün, rahatsızlanmış olabileceğini düşünen yetkililer, kayalık alanlarda aşağı düşmüş olabileceğine düşünerek arama çalışmalarını devam ettiriyor.