Kaybolan Kardeşlerden Mehmet'in Cesedi de Bulundu

Kaybolan Kardeşlerden Mehmet'in Cesedi de Bulundu

Mardin'in Midyat İlçesinde Yaklaşık 15 Gün Önce Evlerinden Ayrılan ve Bir Daha Geri Dönmeyen İki Kardeşten Mehmet'in Cesedi de Su Kuyusunda Bulundu.

Kaybolan Kardeşlerden Mehmet'in Cesedi de Bulundu

Mardin'in Midyat ilçesinde yaklaşık 15 gün önce evlerinden ayrılan ve bir daha geri dönmeyen iki kardeşten Mehmet'in cesedi de su kuyusunda bulundu.

Gelinkaya beldesinde 15 gün önce ağabeylerine ait atları otlatmak amacıyla evden ayrılan ve bir daha kendilerinden haber alınamayan kardeşlerden Mehmet Ersoy (8) da, bir su kuyusunda öldürülmüş olarak bulundu. Su kuyusundan çıkarılan çocuğun cesedi, Midyat Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Burada yapılan ilk otopside Mehmet Ersoy'un kablo ile boğularak öldürüldüğü belirlendi.

Mehmet Ersoy'un ağabeyi İzzettin Ersoy'un (13) cesedi de önceki gün başka bir su kuyusunda bulunmuştu. Çocukların ağabeyi Şehmus Ersoy, 10 gün önce kimliği belirlenemeyen bir kişinin kendilerini telefonla arayarak kardeşleri için 50 bin YTL fidye talep ettiğini ifade etmiş, arayan şahsın parayı vermeleri dahilinde çocukları serbest bırakacağını söylediğini belirtmişti.

Olayla ilgili gözaltına alınan şahısların sorgusu sürüyor.

(SE-ME-OK-Y)

Kaynak: İHA