Kaybolan Kadının Sırrı Çözülüyor

Kaybolan Kadının Sırrı Çözülüyor

Dört Yıldır Kemer'de Yaşayan ve Yaklaşık 1 Ay Önce Kaybolan Yugoslav Uyruklu Jeldeza Mustafoviç (58) Adlı Kadının Kemer'in Kiriş Mahallesinde 500 Bin YTL Değerindeki Dükkanını Kendi Üzerlerine Geçirmek İsteyen 4 Kişi, Polis Tarafından Yakalandı.

Kaybolan Kadının Sırrı Çözülüyor

Dört yıldır Kemer'de yaşayan ve yaklaşık 1 ay önce kaybolan Yugoslav uyruklu Jeldeza Mustafoviç (58) adlı kadının Kemer'in Kiriş mahallesinde 500 bin YTL değerindeki dükkanını kendi üzerlerine geçirmek isteyen 4 kişi, polis tarafından yakalandı.

Yapılan incelemelerde, Jeldeza Mustafoviç'e benzeyen 'Aysel' adındaki bir kadını, Jeldeza Mustafoviç'in kimliğiyle birlikte İzmir 13. Noter'e götürerek, mal varlıklarının vekaletini bu kadına verdikleri belirlenen zanlılar, daha sonra Kemer'e gelerek, Kemer'de bulunan bir emlakçıya 150 bin YTL'ye satmak istedi. Dükkanı değerinden daha ucuza satmak isteyen zanlılardan şüphelenen emlakçı, durumu polise bildirdi.

Kemer Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, zanlılardan Erol A. (36), Duran K. (35) ve Bülent B. (35)'yi Kemer'de yakaladı. Olayla ilgisi olduğu belirlenen Hasan adlı zanlı ise, Kemer Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından İzmir'de yakalanarak ilçeye getirildi.

Yapılan aramalarda Jeldeza Mustafoviç'e ait olan BMW X5 marka jipin zanlılarda olduğu belirlendi. Ayrıca İzmir'de yakalanan Hasan adlı zanlıda ise Jeldeza Mustafoviç'in pasaportu ile kişisel eşyaları bulundu. Zanlıların, Jeldeza Mustafoviç'in Kiriş'teki butik dükkanında bulunan eşyaları da aldıkları öğrenildi.

Zanlılardan Hasan adlı şahsın sorgusu sürerken, diğer 3 zanlı Kemer Adliyesi'ndeki sorgularının ardından, dolandırıcılık, hırsızlık ve evrakta sahtecilik suçlarından tutuklanarak Antalya Cezaevi'ne gönderildi.

Yapılan araştırmalarda Jeldeza Mustafoviç'in yaklaşık 2,5 milyon Euro'luk mal varlığı olduğu da öğrenildi. Tutuklanan zanlılardan Erol A.'nın daha önce bir bankada çalıştığı ve bankada çalışırken zimmetine para geçirmek suçundan sabıkasının bulunduğu öğrenildi.

Kaynak: CHA