Kaybettiği Koyunlar İçin Taltif Bekliyor

Kaybettiği Koyunlar İçin Taltif Bekliyor

Hırvatistan'ın Senj Kasabasında Bir Köylü, Hayvanlarını Otlatmak Üzere Meraya Çıkardığında Aniden Başlayan Yağmurla Birlikte Yıldırım Düşmesi Sonucu Sürüsünden 230 Koyun Ölünce Guinness Rekorlar Kitabı'na Girmek İçin Çalışmalara Başladı.

Kaybettiği Koyunlar İçin Taltif Bekliyor

Hırvatistan'ın Senj kasabasında bir köylü, hayvanlarını otlatmak üzere meraya çıkardığında aniden başlayan yağmurla birlikte yıldırım düşmesi sonucu sürüsünden 230 koyun ölünce Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için çalışmalara başladı.

Veterinerden aldığı raporla yetkililere başvuran köylü, rekorlar kitabına girmek istediğini bildirdi. Hırvat köylü Prpic, "Bu zararın altından nasıl kalkacağım bilmiyorum. Hayvanlarımın kaybı bana 30 bin dolara mal oldu. Gökyüzü birden karardı ve koyunları güvenli bölgeye alamadan yıldırım düştü. Yüzlerce hayvanım telef oldu" diye konuştu.

Guinness Rekorlar Kitabı Hırvatistan yetkilisi, kitapta bu başlıkta bir rekor olmadığını, gelecek isteğe göre bir değerlendirme yapabileceklerini, henüz bir şey söylemek için erken olduğunu açıkladı.

(AİS-EA-EA-CC-D)

Kaynak: İHA