Kaya Yıldız Haberleri

Kaya Yıldız haber, Kaya Yıldız son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kaya Yıldız - Dün
Edirne Valisi Canalp, DSİ Genel Müdürü Yıldız'ı ziyaret etti
Edirne Valisi Ekrem Canalp, DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız'ı ziyaret etti.
Kaya Yıldız - Dün
Karapınar heyetinden Ankara ziyaretleri
Heyet, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı ve DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız'ı ziyaret etti.
Kaya Yıldız - 23.9.2020
Bursa'da 8 bin 170 dekar arazinin sulanması sağlayacak gölette testler başladı
Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, şunları kaydetti: "Modern borulu sistemle sulama sağlayacak Bursa Keles Dağdibi Göleti Sulaması'nın sulama şebekesi ve sanat yapıları imalatları tamamlandı.
Kaya Yıldız - 21.9.2020
Bartın Bahçecik Yer Altı Barajı'nın yapımına başlanıyor
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, Bartın'daki Bahçecik (Ulupınar) Yer Altı Barajı'nın yapım sözleşmesinin imzalandığını belirterek, "Barajın tamamlanmasıyla Bartın'a içme suyu veren Bahçecik kaptajına yıllık 372 bin metreküp ilave içme ve kullanma suyu sağlanacak.
Kaya Yıldız - 21.9.2020
Tekirdağ'ın Saray ve Kapaklı ilçelerinin su sorunu çözüme kavuşuyor
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, Tekirdağ'ın Saray ilçesindeki Ayvacık Göleti İsale Hattı ve Arıtma Tesisi Projesi'nde çalışmaların başladığını belirterek, projeyle Ayvacık Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Ayvacık Göleti'nin rezervuarından alınan ham suyun arıtılacağını,...
Kaya Yıldız - 18.9.2020
Ankara Uluslararası Batı Karadeniz Birliğinden DSİ Genel Müdürü Yıldız'a ziyaret
Ankara Uluslararası Batı Karadeniz Birliği yönetimi, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız'ı ziyaret etti.
Kaya Yıldız - 18.9.2020
Tokat Turhal Barajı bölgeye "can suyu" olacak
Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, inşaatı devam eden Tokat Turhal Barajı'na ilişkin, "Turhal ilçe merkezinin 2050 yılına kadar ihtiyacı olan yılda 14,84 hektometreküp su temini ve 0,79 megavat kurulu gücüyle enerji üretimi sağlanacak.
Kaya Yıldız - 16.9.2020
Panlı Barajı hem verimi hem üretim çeşitliliğini artıracak
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, yapım çalışmaları devam eden Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesindeki Panlı Barajı'nın hizmete alındığında hem bölgedeki verimliliğin hem de ürün çeşitliliğinin artıracağını bildirdi.
Kaya Yıldız - 16.9.2020
Osmaniye Savrun Barajı'nda inşaat çalışmaları hızlandı
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, Osmaniye Savrun Barajı'nda kamulaştırma sürecinin tamamlanmasıyla inşaat çalışmalarının ivme kazandığını bildirdi.
Kaya Yıldız - 14.9.2020
Tavas'ta toplulaştırma yapılan mahallelerde yeni tapular teslim edildi
Açıklamada DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız'ın şu sözlerine yer verildi: "Üç mahallede, 2 bin 79 hektar alanda yürütülen projede eski parsel sayısı 8 bin 549'dan, toplulaştırma sonrası yeni parsel sayısı 4 bin 131'e düşmüş, toplulaştırma oranı da yüzde 51 olarak gerçekleşmiştir.
Kaya Yıldız - 11.9.2020
Artvin'de taşkın kontrolü çalışmaları devam ediyor
DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğünce inşa edilmekte olan Artvin Borçka İlçesi İçkale Deresi Havzasında Bulunan Köylerin İçkale Deresi 2.Kısım ile Çaylı Köyünün Çaylı Deresi İnşaatında çalışmaların devam ettiğini açıklayan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, 'Proje kapsamında Çaylı Deresinde 3.
Kaya Yıldız - 11.9.2020
Ankara'nın içme suyu için yapılan atık su arıtma tesisinde sona gelindi
Açıklamada görüşlerine yer verilen DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Ankara İçme Suyu 2'nci Merhale (Gerede Sistemi) Işıklı Regülatör Havzası Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı çalışmalarında sona yaklaşıldığını bildirdi.
Kaya Yıldız - 11.9.2020
DSİ'den Artvin'de taşkın riskine önlem
Açıklamada görüşlerine yer verilen DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Artvin'in Borçka ilçesi İçkale Deresi havzasında yürütülen İçkale Deresi 2'nci kısım ile Çaylı Deresi ıslah çalışmalarının devam ettiğini belirterek, "Proje kapsamında Çaylı Deresi'nde 3 bin 885 metre taşkın koruma duvarı, 67 brit, 3 betonarme araç köprüsü, 1 betonarme yaya köprüsü, 6 demir profil yaya köprüsü, 1 menfez yapıldı.
Kaya Yıldız - 10.9.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "25 Eylül'de KKTC'ye yeniden su verilecek"
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, DSİ Genel Müdür Vekili Kaya Yıldız, Mersin Valisi Ali İhsan Su ile KKTC Su Temin Projesi onarım çalışmalarının gerçekleştirildiği "Skandi Seven" gemisinde incelemelerde bulundu.
Kaya Yıldız - 10.9.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 21
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Tarım ve Ormanı Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, DSİ Genel Müdür Vekili Kaya Yıldız birlikte Anamur açıklarında demirleyen 'Skandi 7' adlı gemiye helikopterle geldi.
Kaya Yıldız - 9.9.2020
Karabük'teki Safranbolu Aldeğirmen Barajı hem verimi artıracak hem de taşkınlardan koruyacak
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, Karabük'teki Safranbolu Aldeğirmen Barajı'nın tamamlanmasıyla 15 bin 600 dekar tarım arazisinin sulanacağını belirterek, "Bölgede yapılacak sulu tarımla hem tarlalardaki verim artacak hem de yörede ürün çeşitliliği sağlanacak.
Kaya Yıldız - 9.9.2020
Son dakika haberleri | Denizli'nin içme suyu yatırımları kesintisiz sürüyor
Açıklamada görüşlerine yer verilen DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız da Denizli İçme Suyu İsale Hattı Projesi ile Denizli merkezi, Honaz ilçesi, Kaklık, Menteşe, Dereçiftlik, Aşağıdere, Karateke, Emirazizli, Ovacık, Gürleyik, Kocabaş, Kızılyer, Salihağa, Ahmetli, Üzerlik, Tosunlar, Sığma, Şamlı ve Mahmutlu mahallelerinin 2050 yılına kadar içme, kullanma ve endüstri suyu ihtiyacının karşılanacağını bildirdi.
Kaya Yıldız - 7.9.2020
Afyonkarahisar'daki Çay Barajı'nda su tutulmaya başlandı
Açıklamada görüşlerine yer verilen DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, 105 metre yüksekliğiyle bölgenin en yüksek barajı olan Afyonkarahisar Çay Barajı'nın tamamlanarak su tutulmaya başlandığını belirterek, "Barajdan alınacak suyla 18 bin 550 dekar tarım arazisi basınçlı borulu kapalı sistemle sulanacak.
Kaya Yıldız - 7.9.2020
Yeşilırmak Nehri daha temiz akacak
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, Amasya'nın merkezinden geçen Yeşilırmak Nehri'nin nehir yatağı ıslahı, rüsubat temizliği ve yatak tabanının kötü görünümünün giderilmesi amacıyla yürütülen çalışmaların tamamlandığını bildirdi.
Kaya Yıldız - 5.9.2020
Son dakika! Ilısu Barajı'ndan ekonomiye 4 ayda 600 milyon lira katkı
DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız da Ilısu Barajı ve HES'te 5 Eylül 2020 itibarıyla 1 milyar kilovatsaat enerji üretilerek, ülke ekonomisine yaklaşık 600 milyon lira katkı sağlandığını belirtti.
Kaya Yıldız - 4.9.2020
Kars'ın çehresini değiştirecek projenin bu yıl tamamlanması hedefleniyor
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, kentin çehresini değiştirecek Kars Çayı ıslahı projesi kapsamındaki çalışmaların bu yıl tamamlanmasının hedeflendiğini bildirdi.
Kaya Yıldız - 2.9.2020
Ergani Barajı sulama sistemi inşaatının bu yıl bitirilmesi hedefleniyor
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, Ergani Barajı sulaması inşaatında çalışmaların hızla devam ettiğini belirterek, "Şebeke hatlarında kalan boruların döşenip işin 2020 yılı içinde bitirilmesi hedeflenmektedir.
Kaya Yıldız - 2.9.2020
Esenyamaç göleti tarımda çiftçilere ekonomik gelir sağlayacak
Devlet Su İşleri Genel Müdürü Kaya Yıldız, Erzurum'un Oltu ilçesindeki Esenyamaç Göleti'nde çalışmaların devam ettiğini, bitmesi halinde 410 dekar tarım arazisinin sulanmasının sağlanacağını belirtti.
Kaya Yıldız - 28.8.2020
Tokat'tan kısa kısa
İlçeye bağlı bazı köylerde yürütülen toplulaştırma çalışmalarının sürdüğünü belirten DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, "Proje sahasında bulunan Tokat ili Zile ilçesine bağlı Ağcakeçili, Alüçözü, Boldacı, Büyüközlü, Çiçekpınarı, Çiftlik, Haremikışla, İğdir, Karşıyaka, Kazıklı, Kızılca, Koçaş, Küçüközlü, Küplüce, Narlıkışla, Reşadiye, Salur, Sekikışla, Türkderbenti, Üçkaya, Yalınyazı, Yapalak, Hatippınarı köyleri olmak üzere toplam 15 bin 190 hektarlık alanda arazi toplulaştırma ve tarla içi geliştirme çalışmaları devam etmektedir.
Kaya Yıldız - 28.8.2020
Konya'da tamamlanan Bozkır Barajı su tutmaya başladı
"Suları Konya'ya ulaştıracağız" Açıklamada görüşlerine yer verilen DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız da KOP'un ülkenin göz bebeği projelerinden biri olduğuna işaret ederek, "Bozkır Barajı'nın devreye girmesiyle KOP'ta önemli bir aşama tamamlanmış oldu.
Kaya Yıldız - 27.8.2020
Son dakika haber! Giresun'da selin izleri siliniyor
EKİPLER SEFERBER Selin vurduğu Dereli ilçesinde Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve polis ekipleri de sokakların balçıktan arındırılması için çalışıyor. Kentte alt ve üst yapıdaki hasarların onarılması için de ekipler çalışma yürütüyor. Afetin yaşandığı ilk geceden itibaren yardım çalışmalarını sürdüren Kızılay ekipleri de, selzedeler ve temizlik çalışması yürüten ekiplere, gıda desteğinde bulunuyor. Mobil aşevleri aracılığıyla, ilçe halkına, sıcak çorba ile yemek dağıtılıyor.  5 BAKAN BÖLGEDE Sel afetinin yaralarının sarılması için yürütülen çalışmaları bakanlar da yerinde takip ediyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Enerji Bakanı Fatih Dönmez de sel bölgelerinde vatandaşları ziyaret ediyor, bakanlıklarına bağlı kuruluşların çalışmalarını denetliyor. Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu da sahada ekiplerle birlikte çalışmalara katılıyor.
Kaya Yıldız - 26.8.2020
Safranbolu'nun 2050'ye kadar olan su ihtiyacı karşılanacak
Açıklamada görüşlerine yer verilen DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Karabük'te son dönemde su yapılarının artmasının, bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde önemli rol oynadığını belirtti.
Kaya Yıldız - 26.8.2020
Tekirdağ'da Çimendere-1 Göleti 1310 dekar tarım arazisine hayat verecek
Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su işleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, Tekirdağ'ın Malkara ilçesindeki Çimendere-1 Göletinin tamamlanmasıyla 1310 dekar tarım arazisinin sulanacağını bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kaya Yıldız Haberleri | Kaya Yıldız Kimdir - Haberler - Kaya Yıldız haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Kaya Yıldız kimdir, hayatı ve biyografisi. Edirne Valisi Canalp, DSİ Genel Müdürü Yıldız'ı ziyaret etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.9.2020 07:09:39. #1.15#
title