Kaya Çilingiroğlu'na Trabzonspor'dan Yanıt

Trabzonspor'dan spor yorumcusu Kaya Çilingiroğlu'nun Abdülkadir Ömür ile ilgili "sıkıntılı bir tip" sözlerine cevap geldi.

Kaya Çilingiroğlu'na Trabzonspor'dan Yanıt

Kaya Çilingiroğlu katıldığı bir spor programında bordo mavili kulübün genç yıldızı Aldükadir Ömür için "sıkıntılı bir tip" sözlerine cevap geldi.

Trabzonspor Kulübü, bünyesinde yetişen ve yetişmekte  olan futbolculara kulüp olarak gösterdikleri hassasiyet, çaba ve ilginin, aynı  özen ve duyarlılıkla spor camiasında da karşılık bulmasını istedi.

Bordo-mavili kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada,  Trabzonspor'un yıllardır Türk futboluna kazandırdığı sayısız sporcuyla ülke  futbolunun gelişimine öncülük ettiği belirtildi.

Açıklamada, kulüp olarak gösterilen hassasiyetin spor camiasından da  beklendiğine işaret edilerek, şunlar kaydedildi:

"Kulübümüz bünyesinde yetişen futbolcular yalnızca sportif başarıları  ile değil, sağlam karakterleriyle de ülke futboluna her zaman örnek olmuştur.  Çünkü Trabzonspor, futbolcularının sportif olduğu kadar, kişisel ve ahlaki  gelişimlerini de en sağlıklı biçimde sürdürebilmeleri için azami özen  göstermektedir. Bu bağlamda, bünyemizde yetişmiş ve yetişmekte olan futbolculara  ilişkin kulüp olarak gösterdiğimiz hassasiyet, çaba ve ilginin, aynı özen ve  duyarlılıkla spor camiasında da karşılık bulmasını beklemekteyiz. Haliyle  geleceğimiz olan genç futbolculara ilişkin ortaya konan eleştirilerin,  dedikodular üzerinden yıpratıcı ve yaralayıcı değil, daha sağduyulu ve yapıcı  olması, Trabzonspor'un olduğu kadar ülke futbolunun da selameti açısından önem  taşımaktadır."

Kaynak: Skorer