Kavşut Haberleri

Kavşut haber, Kavşut son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kavşut - 20.2.2012
Vali Odabaş, Müftülüğün Toplantısına Katıldı
Toplantıda İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut ve İl Özel Kalem Müdürü Fahrettin Ergün de hazır bulundu.
Kavşut - 19.2.2012
Kilis Valisi Odabaş, Müftülüğün Programına Katıldı
Namazdan sonra konuşma yapan İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, "Diyanet İşleri Başkanlığımız yaklaşık 7 aydır yeni bir uygulama başlattı.
Kavşut - 19.2.2012
Vali Odabaş, Müftülüğün Programına Katıldı
Namazdan sonra konuşma yapan İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, "Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yaklaşık yedi aydır yeni bir uygulama başlattığını belirterek, " Bu uygulama kapsamında her il ve ilçe merkezinde en az bir camide haftanın bir günü sabah namazından sonra vatandaşlara manevi ziyafet verilmekte.
Kavşut - 18.2.2012
Göksun'da Kapalı Köy Yollarını Açma Çalışmaları Güçlükle Sürüyor
Tipi nedeniyle operatörlerin önlerini dahi görmekte zorlandıklarını belirten Açoğlu, şunları kaydetti: "Dün akşam saatlerinde kar yağışının etkisini kaybetmesi ile başlayan yol açama çalışmalarımıza, gece başlayan ve devam eden kar fırtınası nedeniyle ara vermek zorunda kaldık. Etkili yağan kar ve sonrasında başlayan fırtına nedeniyle kar kalınlığının 1 metreyi geçtiği yollarda greyderlerimiz iş yapamıyor. Tipi olmayan bir iki noktada ekiplerimiz çalışmalarını güçlükle sürdürüyor. Sabah saatlerinde Kavşut istikametine giden ekibimiz 4 saatte ancak 10 kilometre yol açabildi.
Kavşut - 17.2.2012
Din Görevlilerine Yönelik Arapça Kursu
İl Müftülüğü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile Kilis'te görev yapan din görevlileri için yazma ve okuma bilgilerini artırmak amacıyla Arapça kursu açıldı.120 saat olarak planlanan kurs İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, Ezher ve AÖF...
Kavşut - 17.2.2012
Kilis'te Umre Semineri Düzenlendi
Umre organizasyonu ile 2012 yılında 1. ve 2. tur Umre'ye gidecek olan vatandaşlara, Hacı Cümbüş Camii'nde kurulan Kabe maketi etrafında temsili olarak tavaf ve say provası yapıldı. Umrecilere nasıl ihrama gireceği gösterildikten sonra camide kurulan Kabe maketi etrafında temsili olarak tavaf ve say gösterildi. Bay ve bayan umreciler din görevlerinin öncülüğünde uygulamalı olarak tavaf yaptıktan sonra Safa ile Merve arasında yapılacak yolculuk ve okunacak dualar konusunda bilgi verildi. İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, Kilis'te 2012 yılı içinde umreye gideceklerin kutsal topraklarda dini vecibelerini yerine getirirken zorlanmamaları için müftülük olarak seminerden geçirdiklerini ifade etti.
Kavşut - 25.1.2012
Kocaeli'den Kısa Kısa
Açıklamada şunlar belirtildi: "İhalede 43 tezgah yerinin 23'ü yeniden kiralanırken, kira bedelleri bir yıllık ücreti peşin alınmak üzere, 3 yıllığına teklife sunuldu. İhalede, en yüksek kira bedeli Fethiye Caddesi, Vakıf İş Hanı önündeki simit tezgahının bulunduğu yere biçildi. Tezgahı işleten Çetin Kavşut, aylık 3 bin liralık kira bedelini kabul ederek tezgahı yeniden kiraladı.
Kavşut - 25.1.2012
İzmit'te Simit Tezgahı İhalesi Yapıldı
İzmit Belediyesi başkanlık katındaki toplantı salonunda gerçekleşen ihalenin komisyon başkanlığını Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Üzülmez yaptı. Meclis üyeleri ve daire müdürlerinden oluşan ihale komisyonu gözetiminde yapılan ihale, açık teklif usulüyle gerçekleşti. 43 tezgah yerinin 23'ü yeniden kiralanırken, kira bedelleri bir yıllık ücreti peşin alınmak üzere 3 yıllığına teklife sunuldu. Herhangi bir çekişmenin yaşanmadığı ihalede, en yüksek kira bedeli Fethiye Caddesi, Vakıf İş hanı önündeki simit tezgahının bulunduğu yere biçildi. Tezgahı işleten Çetin Kavşut, aylık 3 bin TL'lik kira bedelini kabul ederek tezgahı yeniden kiraladı.
Kavşut - 4.1.2012
Din Görevlileri ile Kaynaşma Yemeği
İl Müftüsü Cüneyt Kavşut ise Kilis'te görev yapan din görevlileri olarak her zaman İmam Hatip Liselerinin yanında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini dile getirdi.
Kavşut - 4.1.2012
Din Görevlileriyle Kaynaşma Yemeği
Yemeğe İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Kızıltaş, İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, Eğitim Birsen Kilis Şube Başkanı Bekir Şen, Okul Aile Birliği Başkanı Metin Şentiryaki, Kilis İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Fadıl Kurtaran ve Kilis'te görev yapan din görevlileri katıldı.
Kavşut - 4.1.2012
Umre Müracaatları Başladı
tarihinden itibaren 2012 yılı Umre müracaatlarının başladığını söyledi.turların en azı 7 gün ve en çoğu 20 gün olmak üzere, muhtelif turlar şeklinde umre programları düzenlendiği gibi, Ramazan ayı için ayrıca bir haftadan bir aya kadar olacak şekilde, birkaç kategoride turlar düzenleneceğini belirterek, "Bahar dönemi kategorilerindeki birinci turlar için muhtemel hareket tarihi 11 - 19 Şubat 2012 tarihleri arası olup, diğer turlar için müracaat ve kayıt tarihleri değişik olmaktadır.
Kavşut - 31.12.2011
Trenin Altında Kalan Liseli Kız Hafif Yaralı Kurtuldu
Kaza, saat 13.30 sıralarında Ontemmuz Mahallesi Acılık Caddesi'ndeki hemzemin geçitte meydana geldi. Dershaneden çıkan ve iddiaya göre cep telefonuyla konuşarak Karaelmas Mahallesi'ndeki evine giden Ebru Ermiş, tren geçişi için bariyerler kapalı olmasına rağmen hemzemin geçitten geçmek istedi. Bu sırada makinist Muzaffer Kavşut yönetimindeki Devlet Demir Yolları'na ait kömür yüklü tren, Ebru Ermiş'e çarptı.
Kavşut - 31.12.2011
Yük Treninin Çarptığı Lise Öğrencisi Yaralandı
Kent merkezinde bir dershaneden çıkarak Karaelmas Mahallesi'ndeki evine giden Ebru Ermiş (16) isimli lise öğrencisine, Acılık Caddesi Belediye Bulvarı'ndaki hemzemin geçitten karşıya geçtiği sırada makinist Muzaffer Kavşut yönetimindeki tren çarptı.
Kavşut - 31.12.2011
Tren Altında Kalan Genç Kız Yaralandı
Edinilen bilgiye göre, kent merkezinde bir dershaneden çıkarak Karaelmas Mahallesi'ndeki evine giden 16 yaşındaki Ebru Ermiş, Acılık Caddesi Belediye Bulvarı'nda bulunan hemzemin geçidinden karşıya geçmeye çalıştığı sırada makinist Muzaffer Kavşut idaresindeki tren çarptı.
Kavşut - 1.12.2011
Sema Gösterisi ve Konser İlgi Gördü
Programa Vali Yardımcısı Erkan Çapar, 7 Aralık Üniversitesi Rektörü İsmail Güvenç, Başsavcı Ahmet Çiçekli, Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Kızıltaş, Müftü Cüneyt Kavşut, Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Aldemir, İş Kur Müdürü Ahmet Özçil, Çevre ve Şehircilik Müdürü Harun Taşkesen çok sayıda davetli katıldı.
Kavşut - 21.10.2011
Hacı Kafilesi Kilis?ten Yola Çıktı
İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarına bazı nasihatlerde bulundu ve "Artık bundan sonraki hal ve hareketlerinize dikkat etmeniz lazım.
Kavşut - 15.10.2011
Diyanet-Sen Üyeleri Dayanışma Yemeğinde Buluştu
Söğütlüdere havuz başında verilen yemeğe Kilis Belediye Başkanı Abdi Bulut, İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, Diyanet-Sen İl Temsilcisi Recep Yıldız, ilçe müftüleri, din görevlileri ve eşleri katıldı.
Kavşut - 13.10.2011
Kilis Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Odabaş Başkanlığında Yapıldı
Valilik Brifing Salonu'nda Vali Yusuf Odabaş başkanlığında yapılan toplantıya, Vali Yardımcısı Murat Kahraman, 7 Aralık Üniversitesi Rektör Yrd. Prof. Dr. Bilal Acemioğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Ali Eryılmaz, Gaziantep Vakıflar Bölge Müdürü İsa Güven, İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Aldemir, Orman İşletme Müdürü Köksal Kaya, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Harun Taşkesen, TEDAŞ İl Müdürü Tahir Şekeroğlu, İl Müftüsü Cüneyt Kavşut, Karayolları 54.
Kavşut - 7.10.2011
Emekli İmam Cami Yaptırdı
Caminin açılışında konuşan Kilis Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, bugünün önemli bir gün olduğunu ve kente bir camiyi daha açmanın sevincini yaşadıklarını belirtti.
Kavşut - 5.10.2011
Camiler ve Din Görevlileri Haftası Etkinlikleri
Kilis Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut ise şunları kaydetti: "Din hayatımızın her alanını güzelleştiren bir ilahi rahmettir.
Kavşut - 4.10.2011
AK Parti Kilis Milletvekili Karakuş'un Annesi Toprağa Verildi
Kilis İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut'un kıldırdığı cenaze namazı sonrasında Durdu Karakuş'un cenazesi, Kilis Asri Mezarlık'taki aile mezarlığında toprağa verildi.
Kavşut - 1.10.2011
Özel Selim Öğrenci Yurdu Törenle Hizmete Açıldı
Kilisli hayırsever işadamı Mustafa Çelik tarafından yaptıran yurdun açılış törenine Vali Yusuf Odabaş, 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Yardımcı Prof. Dr. Osman Türer, Defterdar Bayram Yıldız, Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Kerkütlüoğlu, Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Kızıltaş, İl Sağlık Müdürü Dr. Turgay Happani, İl Müftüsü M. Cüneyt Kavşut, işadamı Mustafa Çelik, Fatih Öğrenci Yurtları Yönetim Kurulu Başkanı Şuayip Kaya ve bazı daire amir ve müdürleriyle çok sayıda vatandaş katıldı.
Kavşut - 1.10.2011
Şeyh Muhammed Bedevi Camisi, Kilis'in "En Güzel Camisi" Seçildi
Kilis Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığının her ilde düzenlediği yarışma kapsamında Şeyh Muhammed Bedevi Camisi'nin birinci, Ekrem Çetin Camisi'nin ikinci ve Hacı Mustafa Cümmüş Camisi'nin ise üçüncü olduğunu söyledi.
Kavşut - 23.9.2011
"İslam'da Eğitim ve Öğretimin Önemi" Konferansı
İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, Öğretmenevi'nde düzenlenen konferansta, Kur'an-ı Kerim'in ilk 5 ayetinin dinin eğitime verdiği önemi açıkça ortaya koyduğunu belirtti.
Kavşut - 23.9.2011
Suşehri'nde Elektrik Kesintisi
ÇEDAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, ilçeye bağlı Gökçekaş, Çokrak, Kiziryurt, Elmaseki, Boyalıca, Yeşilyayla, Eskişar, Cevizli, Yürekli, Kurugöl, Saraycık, Akşar, Eskitoprak, Çamlıdere, Erence, Kavşut, Polat, Yoncalı, Taklak, Kemalli ve Karacaören köylerinde 25 Eylül, Akşar, Eskitoprak, Çamlıdere, Erence, Kavşut, Polat, Yoncalı, Taklak, Kemalli ve Karacaören köylerinde ise 26 Eylülde saat 08.
Kavşut - 19.9.2011
Hacı Adaylarına Eğitim Semineri
Kilis Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut tarafından verilen eğitim seminerlerinde hacı adaylarının hac süresince yapması gerekenler ve dikkat edilmesi gereken hususlar anlatıldı.
Kavşut - 16.8.2011
Evlat Acısını Yaşadılar
42 yaşındaki Meryem Kavşut, deprem sonra dünyaya gelen 2 evladıyla hayata yeniden bağlandı.
Kavşut - 16.8.2011
"0 Gece" Evlat Acısını Yaşadılar
Kocaeli'de 17 Ağustos Marmara depreminde tek evladı 7 yaşındaki oğlunu kaybeden ve o döneme kadar ikinci çocuğu olmayan 42 yaşındaki Meryem Kavşut, depremden sonra dünyaya gelen 2 evladıyla hayata yeniden bağlandı.
Kavşut - 26.7.2011
İl Müftüsü Kavşut Açıklaması
İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, Din İşleri Yüksek Kurulu'nun fitre miktarını 7 lira 50 kuruş olarak belirlediğini söyledi.
Kavşut - 15.7.2011
Kilis Müftüsü Kavşut'tan Kandil Kutlaması
İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, tüm İslam aleminin Berat Kandili'ni kutladı.
Kavşut - 15.7.2011
Fitre Miktarı Belirledi
İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, fitre miktarının 7, 5 lira olarak belirlendiğini bildirdi.
Kavşut - 11.7.2011
Çadır Cami'de Din Hizmeti
Kilis'te, çökme ihtimaline karşı Nisan 2011 tarihinde ibadete kapatılan Öncüpınar Cami'nin bitişiğinde kurulan çadırda, din hizmeti veriliyor. Kilis'te, Öncüpınar Mahallesi sakinleri, belediyenin, çökme ihtimali bulunan Öncüpınar Cami'nin bitişiğine kurduğu çadırda ibadetlerini yaparken, yaz Kur'an kursuna katılan öğrenciler de bu çadırda eğitim görüyor. Kilis Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, cami bitişiğine kurulmuş olan çadırda din hizmetlerinin yerine getirildiğini, mahalle sakinlerinin bu çadırda ibadetlerini rahatlıkla yaptığını, kursiyerlerin de burada Kur'an kursu eğitimi aldıklarını söyledi.
Kavşut - 28.6.2011
İl Müftüsü Kavşut Açıklaması
İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, tüm Müslümanların kandilini kutlayarak, "Miraç, Allah'ın sonsuzluğuna, büyüklüğüne ve birliğine yapılan en görkemli şahitliktir" dedi.
Kavşut - 25.6.2011
İl Müftüsü Kavşut Açıklaması
İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, Kilis ve ilçelerine sözleşmeli 50 din görevlisinin atandığını belirtti.
Kavşut - 25.6.2011
Kilis'te Hac Kuraları Çekildi
İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde gerçekleştirilen kura çekimine göre bu yıl kentten 143 kişinin hacca gideceğini bildirdi.
Kavşut - 18.6.2011
Kilis'te Bölge Hafızlık Yarışması
Kilis'te, bölge hafızlık yarışması yapıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Cami ve Din Görevlileri Haftası kapsamında düzenlediği yarışma tarihi Tekye Camisi'nde yapıldı. Yarışmada öncesinde ilahiler okundu, Kilis İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, günün anlamına ilişkin bir konuşma yaptı.
Kavşut - 18.6.2011
Bölge Hafızlık Yarışması Yapıldı
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Cami ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle düzenlemiş olduğu Bölge Hafızlık Yarışması Kilis'te yapıldı. Adana, Kahramanmaraş, Hatay, Mersin, Karaman, Kilis ve Osmaniye illerini kapsayan yarışma Kilis'in tarihi camii Tekye Camii'nde gerçekleşti. Yarışma, ilahiler, selatu selamların ardından Kilis Sanayi Camisi İmam Hatibi İlyas Avcı'nın okuduğu Kur'an-ı Kerim ile devam edildi. Daha sonra Kilis İl Müftüsü Cüneyt Kavşut, günün anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra yarışmaya geçildi.
Kavşut - 17.6.2011
Hafızlık Bölge Yarışması Kilis'te Yapılacak
İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla din görevlileri arasında düzenlenen 'Hafızlık Bölge Yarışması'nın kentte gerçekleştirileceğini söyledi.
Kavşut - 31.5.2011
Sigaranın Zararları
Kilis Müftüsü Cüneyt Kavşut, sigarayı bırakmanın en emin ve sağlam yolunun azim ve sabır göstererek bir daha içmemek üzere sigarayı bırakmak olduğunu bildirdi.
Kavşut - 19.5.2011
Kilis Müftüsü Cüneyt Kavşut'a Ziyaret
Kilis Eğitim Gönüllüleri Derneği (KEG-DER) üyeleri, Kilis Müftülüğü'ne atanan Mehmet Cüneyt Kavşut'u ziyaret etti.
Kavşut - 21.4.2011
Müftü Kavşut'tan Belediye Başkanı Canlı'ya Veda Ziyareti
Başka göreve atanan Gümüşhane İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, Belediye Başkanı Mustafa Canlı'ya veda ziyaretinde bulundu.
Kavşut - 19.4.2011
Tayini Çıkan Müftü ve İl Dernekler Müdürü İçin Tören
Gümüşhane Kilis'e atanan Gümüşhane Müftüsü Cüneyt Kavşut ile Kastamonu'ya atanan İl Dernekler Müdürü Özbey Tan için veda töreni düzenlendi.
Kavşut - 15.4.2011
Kutlu Doğum Haftası
Gümüşhane'de, "Hz. Muhammed'in Hoşgörü ve Merhameti" konulu konferans düzenlendi. İl Müftülüğünce Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konferansa, Gümüşhane Vali Yardımcısı Hasan Erkal, Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın, kurum amirleri, davetliler ve vatandaşlar katıldı. İl Müftüsü Cüneyt Kavşut, burada yaptığı konuşmada, 1989 yılından beri Kutlu Doğum Haftası'nın çeşitli etkinliklerle kutlandığını söyledi.
Kavşut - 15.4.2011
Gümüşhane'de "Kutlu Doğum Haftası" Etkinlikleri
Gümüşhane Müftülüğü "Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri kapsamında kermes düzenledi. Gümüşhane İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, Atatürk Caddesi üzerinde boş bulunan bir iş yerinde "Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri kapsamında merkez Kuran Kursu yararına kermes düzenlediklerini belirtti.
Kavşut - 3.4.2011
Rusya Müslümanları Merkezi Bölge Dini Yönetimi Başkanı Gümüşhane'de
Konuşmaların ardından Vali Salihoğlu, Talgat Tacettin'e üzerinde Osmanlı döneminde Gümüşhane'de basılan gümüş sikkelerin bulunduğu plaket hediye etti. Ziyarette hazır bulunan Gümüşhane İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut ise Talgat Tacettin'e Türkçe ve Arapça yazılı ayet kitapları ile yöresel ürünlerden pestil ve köme hediye etti.
Kavşut - 14.3.2011
Gümüşhane'de "Zararlı, Bölücü ve Yıkıcı Akımlar" Konferansı
İl Müftülüğünce Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konferansa, Gümüşhane Vali Yardımcısı Hasan Erkan, Belediye Başkanı Mustafa Canlı, İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
Kavşut - 24.2.2011
Gümüşhane'ye Yeni Müftü
Gümüşhane Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut'un, Kilis Müftülüğü'ne Atanması Üzerine Yerine, Nevşehir Müftüsü Dr. Süleyman Aktaş Getirildi.
Kavşut - 24.2.2011
Atama Kararları
Eskişehir İl Müftülüğüne Mersin İl Müftüsü Niyazi Ersoy, Mersin İl Müftülüğüne Diyarbakır İl Müftüsü Ali Melek, Diyarbakır İl Müftülüğüne Kilis İl Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş, Kilis İl Müftülüğüne Gümüşhane İl Müftüsü Mehmet Cüneyt Kavşut, Gümüşhane İl Müftülüğüne Nevşehir İl Müftüsü Dr.
Kavşut - 12.2.2011
Kucak Krizi Bitmedi
İlk istifa, eski yönetim kurulu üyesi Cengiz Kavşut'tan geldi.
Kavşut - 13.1.2011
-Atamalar Resmi Gazete'de Yayımlandı
- BAKANLIKLARDA ATAMALAR- Milli Eğitim Bakanlığı'nda ise Öğretmene Hizmet ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fahrettin Kavşut ve Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdür Yardımcısı Hasan Atabaş başka bir göreve atanmak üzere bu görevlerinden alınırken, Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığına Murat Yalçın getirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kavşut Haberleri | Kavşut Haber - Haberler - Sayfa 4 - Kavşut haberleri, son dakika kavşut haber ve gelişmeleri burada. İl Müftüsü Kavşut'tan Engelli Vatandaşlara Ziyaret.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.11.2020 09:26:17. #1.14#
title