Kato Dağı'nda Çatışma: 1 Asker Şehit

Kato Dağı'nda Çatışma: 1 Asker Şehit

Kato Dağı'nda sabah saatlerinde başlayan operasyon akşam saatlerinde şiddetini arttırdı. Operasyonda 1 asker şehit oldu.

Kato Dağı'nda Çatışma: 1 Asker Şehit

Sabah saatlerinden itibaren Beytüşşebap ilçe merkezi yakınındaki Kato Dağı'nda yuvalanan PKK'lıların etkisiz hale getirilmesine yönelik havadan ve karadan düzenlenen operasyon, akşam saatlerine doğru şiddetli çatışmaya dönüştü.

Yaklaşık 2 bin askerin katıldığı operasyonda Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümeni ile Hakkari'deki askeri üsslerden kalkan kobra helikopterleri, Kato Dağı eteklerindeki hedefleri yoğun bombardıman altına aldı.

1 ASKER ŞEHİT OLDU

Güvenlik güçleri ile terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre bir asker şehit oldu. Çatışmada çok sayıda terör örgütü PKK'lının da öldürüldüğü belirtiliyor.

Teröristlerle bu akşam saat 20.00 sıralarında Laleş Yaylası bölgesinde temas kuruldu. Bölgenin Altındağ köyü kırsalında yaşanan çatışmada ilk belirlemelere göre bir asker şehit oldu. Şehidin cenazesi, helikopterle Şırnak Asker Hastanesi'ne getirildi.HAİN SALDIRININ ARDINDAN

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine PKK'lı teröristler tarafından yapılan hain saldırıda 10 asker şehit olmuştu. Saldırının ardından Türk askeri Kato Dağı'nı çembere aldı. Diyarbakır'dan kalkan F-16'ların Kato Dağı'nı bombaladığı operasyonlarda terör örgütünün büyük zarar ettiği bildiriliyor.