Katip Çelebi Haberleri

Katip Çelebi haber, Katip Çelebi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Katip Çelebi - 30.3.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLER
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Zeytinin dökülüp, değirmende kırılması -Hamur haline gelen zeytinleri çuvallara doldurulup, preslenmesi -Zeytinyağının akışı -Ali Meriç'in sudan zeytinyağını ayırması -Ali Meriç röp Haber-Kamera: Fatih Emrah ERDOĞAN/EDREMİT(Balıkesir), =========================== İzmir'de usta öğreticiler, sağlık çalışanları için maske üretiyor İZMİR'deki Karabağlar Halk Eğitim Merkezi'nde görev yapan usta öğreticiler, sağlık çalışanları için günde ortalama 1500 maske üretiyor. Gönüllüler, Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin günlük 3 bin maske ihtiyacının yarısını karşılıyor.
Katip Çelebi - 30.3.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ-TEKRAR
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ----------------------------- Mustafa Sarıkaya'nın aracına binmesi Mustafa Sarıkaya'nın maske takıp minibüsü çalıştırması Yolcuların minibüse binmesi Yolcuların dezenfektan kullanması Mustafa Sarıkaya'nın minibüs kullanması Mustafa Sarıkaya'nın aracına dezenfektan yerleştirmesi Mustafa Sarıkaya ile röportaj Yolcular Halil Sürek ve Adem Yılmaz ile röportaj Dr. Tuğba Sarı ile ropörtaj Haber - Kamera: Deniz TOKAT / DENİZLİ, Haber Kodu : 200330019 ============================= İzmir'de usta öğreticiler, sağlık çalışanları için maske üretiyor İZMİR'deki Karabağlar Halk Eğitim Merkezi'nde görev yapan usta öğreticiler, sağlık çalışanları için günde ortalama 1500 maske üretiyor. Gönüllüler, Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin günlük 3 bin maske ihtiyacının yarısını karşılıyor.
Katip Çelebi - 30.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 6
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Hemşirelik Bölümü'nü bitirerek mezun olan ve mesleğe başlamak için gün sayan Berna Arslan, geçen yıl ağrıları sonucu hastaneye başvurdu.
Katip Çelebi - 30.3.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ----------------------------- Mustafa Sarıkaya'nın aracına binmesi Mustafa Sarıkaya'nın maske takıp minibüsü çalıştırması Yolcuların minibüse binmesi Yolcuların dezenfektan kullanması Mustafa Sarıkaya'nın minibüs kullanması Mustafa Sarıkaya'nın aracına dezenfektan yerleştirmesi Mustafa Sarıkaya ile röportaj Yolcular Halil Sürek ve Adem Yılmaz ile röportaj Dr. Tuğba Sarı ile ropörtaj Haber - Kamera: Deniz TOKAT / DENİZLİ, ============================= İzmir'de usta öğreticiler, sağlık çalışanları için maske üretiyor İZMİR'deki Karabağlar Halk Eğitim Merkezi'nde görev yapan usta öğreticiler, sağlık çalışanları için günde ortalama 1500 maske üretiyor. Gönüllüler, Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin günlük 3 bin maske ihtiyacının yarısını karşılıyor.
Katip Çelebi - 28.3.2020
İzmir'de İl İdare Kurulu toplandı
İzmir Valisi Erol Ayyıldız Başkanlığı'nda toplanan İl İdare Kurulu'nda, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın ve diğer yetkililer yer aldı. Vali Ayyıldız Başkanlığı'nda oluşturulan Pandemi Kurulu'nda ise, Ege Ordusu Garnizon Komutanlığı, Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü, Ege Üniversitesi Rektörlüğü, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü, Bakırçay Üniversitesi Rektörlüğü, Katip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğü, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri yer aldı.
Katip Çelebi - 28.3.2020
İzmir'den otobüs seferleri saat 17.00'dan itibaren izne bağlandı
Vali Ayyıldız Başkanlığında oluşturulan Pandemi Kurulunda ise Ege Ordusu Garnizon Komutanlığı, Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü, Ege Üniversitesi Rektörlüğü, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü, Bakırçay Üniversitesi Rektörlüğü, Katip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğü ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yer aldığına değinildi.
Katip Çelebi - 28.3.2020
Uzaktan eğitim alan öğrencilere sağlıklı oturuş önerileri
Havıtçıoğlu, şu ifadeleri kullandı: "Çocuklar not almıyorsa ellerinin masanın üzerinde durmasına gerek yok. Ders aralarının 20 dakikadan fazla olmaması gerekiyor. Bu sürede bir 10 dakikalık dönemi ayakta geçirmesi ve yürüyüş yapması önemli. Onun dışında öğrencilerin ders aralarında kol, boyun egzersizleriyle kalçayı düz tutacak şekilde karın ve sırt egzersizleri yapması, onları bir sonraki derse iyi şekilde hazırlayacaktır. Kol ve omuz egzersizleri, özellikle iki kürek kemiği arkaya doğru gelecek şekilde yapılmalı. Ama öğrenciler bu egzersizleri yaparken kendilerini de çok yormamalı." "Sandalyede dik oturmalılar" İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.
Katip Çelebi - 27.3.2020
Ege Üniversitesi Kovid-19 aşısı için çalışmalara başladı
Budak, yaptığı yazılı açıklamada, henüz Kovid-19 için lisanslı bir aşının piyasada bulunmadığını, pek çok ülkenin bu konuda çalışma başlattığını hatırlattı. Bu doğrultuda Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın çağrı yaptığını belirten Budak, şu değerlendirmeyi yaptı: "Biz de Ege Üniversitesi olarak Bakanlığımızın çağrısı ile yerli DNA aşısı için çalışmalara başladık. Rektörlüğümüz bünyesinde İlaç Geliştirme ve Farmakokinetik Araştırma Uygulama Merkezi (ARGEFAR) merkezli oluşturulan Aşı Araştırma ve Geliştirme Grubu, birçok üniversite, kamu kurumu ve sanayi ortaklarının katılımı ile yıllardır çeşitli patojenlere karşı aşı araştırma ve geliştirme çalışmalarını sürüyor. Çalışma grubumuz, Kovid-19 pandemisi başladığı günden beri tüm konsantrasyonu ve bilgi birikimi ile bu hastalığa karşı neler yapabileceğini tartışmış ve aşı projesini oluşturmuştur." Budak, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Ulusal Viroloji Referans Merkez Laboratuvarı, İzmir Biyotıp ve Genom Merkezi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğünde çalışan araştırmacılar ve özel sektörden araştırmacıların yer aldığı çalışma grubunun başarılı olacağına inandığını da kaydetti.
Katip Çelebi - 26.3.2020
Büyükşehir'den sağlık çalışanlarına jest
İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası'nın pasta ve aşçılık eğitmenlerinin hazırladıkları 350 kişilik ilk üretimin teslimatı İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi'ne yapıldı. Bugün ise İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne 1200 kişilik börek ve kurabiye paketleri bırakıldı.
Katip Çelebi - 25.3.2020
İzmir Valiliği, ölen hastanın karantina poşetiyle defnedildiği iddialarını yalanladı Açıklaması
Hastanın dış bir merkezden İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Yoğun Bakım Servisine getirilip 5 gün boyunca takip edildiği bildirilen açıklamada, hastaya 21 Mart'ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi yapıldığı ve sonucun negatif çıktığı aktarıldı.
Katip Çelebi - 20.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ-20
Olay, saat 17.00 sıralarında, Karabağlar ilçesi Yeşilyurt semti 9215/6 Sokak'ta meydana geldi. Aralarında husumet olduğu iddia edilen, emekli polis H.D. ile Ayhan Aslan, sokak ortasında tartışmaya başladı. Tartışma, kısa sürede büyüyüp, kavgaya dönüşürken H.D., belinden çıkardığı tabanca ile Aslan'a ateş açtı. Aslan, kanlar içinde yere yığılırken, seken kurşunlar, yoldan geçen İbrahim Taş'a isabet etti. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlileri, ağır yaralandığı belirlenen Aslan'ı, ambulansla İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, Taş'ı da Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı.
Katip Çelebi - 20.3.2020
İzmir'de emekli polis, iki kişiyi tabancayla yaraladı
Yaralılardan A.A, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine, İ.
Katip Çelebi - 18.3.2020
Ambulans yayalara çarptı: 2 ölü
Kaza, gece saat 23.00 sıralarında Yeşillik Caddesi Orcaner Kavşağı'nda meydana geldi. Konak istikametinden Karabağlar yönüne ilerleyen S.Ç. idaresindeki 35 KK 852 plakalı ambulans, yolun karşısına geçmeye çalışan Nazmi Kılıç (78)  ve eşi Münevver Kılıç'a (76) çarptı. Meydana gelen trafik kazasında, Kılıç çifti, ağır yaralandı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. İlk müdahaleleri sonrası ambulansa alınan Nazmi Kılıç, Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, Münevver Kılıç ise İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.
Katip Çelebi - 18.3.2020
AMBULANS YAYALARA ÇARPTI: 2 ÖLÜ
Kaza, gece saat 23.00 sıralarında Yeşillik Caddesi Orcaner Kavşağı'nda meydana geldi. Konak istikametinden Karabağlar yönüne ilerleyen S.Ç. idaresindeki 35 KK 852 plakalı ambulans, yolun karşısına geçmeye çalışan Nazmi Kılıç (78)  ve eşi Münevver Kılıç'a (76) çarptı. Meydana gelen trafik kazasında, Kılıç çifti, ağır yaralandı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. İlk müdahaleleri sonrası ambulansa alınan Nazmi Kılıç, Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, Münevver Kılıç ise İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.
Katip Çelebi - 18.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 18
Kaza, saat 20.00 sıralarında Yeşildere Caddesi Uçan Yol yakınında meydana geldi. Konak'tan Karabağlar yönüne giden Fatih B.'nin kullandığı 60 EY 801 plakalı cip, sürücüsünün direksiyon kontrolünü yitirmesi sonucu yol kenarındaki kaldırıma çarpıp, takla atarak su kanalına devrildi. Kaza sırasında yolcu Recep S., araçtan fırlayarak yol kenarına savruldu. Kazayı görenlerin ihbarı üzerine bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kazada, sürücü Fatih B., Recep S. ve Yiğit Can G. yaralandı. Sağlık görevlilerince ilk müdahaleleri yapılan yaralılardan durumu ağır olan Recep S. Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, Yiğit Can G. Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, Fatih B. ise İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.
Katip Çelebi - 17.3.2020
İzmir'deki zincirleme trafik kazasında yaralanan sürücü öldü
İzmir-Aydın kara yolu Kuşburun Mahallesi yakınında meydana gelen zincirleme trafik kazasında yaralanan dolmuş şoförü Nihat Bakım, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki yaşam mücadelesini kaybetti.
Katip Çelebi - 13.3.2020
Tatil kararının ardından, öğrenciler memleketlerine dönüyor
'SAĞLIK EN ÖNEMLİ ŞEY' Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünde okuyan 2'nci sınıf öğrencisi Zehra Ahsen Tütüncü, gençlerin risk grubunda olmadığını, virüsün gençler için çok da tehlike arz etmediğini düşündüklerini belirterek, "Bize bulaşacağını düşünmüyoruz ama yine de tatil olması iyi oldu, önlem almak her zaman iyidir.
Katip Çelebi - 9.3.2020
İsrail siyasetinin yeni gerçeği: Sonuçsuz seçimler
[Doç. Dr. Eldar Hasanoğlu, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, İslami İlimler Fakültesi, Dinler Tarihi öğretim üyesi.
Katip Çelebi - 8.3.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLERİ
BİR ANDA ÜSTÜNE ÇULLANIP, GÖZLERİNİ OYMAK İSTEMİŞ Yaşadığı olayı telefonda Demirören Haber Ajansı'na anlatan İzmirli Burcu Ş., "Sinir krizi geçirdiğim için İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldüm.
Katip Çelebi - 6.3.2020
"UDEF 13. Uluslararası Öğrenci Buluşması" İzmir'de başladı
Anadolu Ajansının (AA) "Global İletişim Ortağı" olduğu organizasyon, İzmir Katip Çelebi Üniversitesinde (İKÇÜ) gerçekleştirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Katip Çelebi Haberleri | Katip Çelebi Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Katip Çelebi haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Katip Çelebi kimdir, hayatı ve biyografisi. İzmir'de görev başında kalp krizi geçiren doktor hayatını kaybetti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.9.2020 06:58:30. #1.14#
title