Katar Milli Günü Resepsiyonu

Katar Milli Günü Resepsiyonu

Katar'ın Ankara Büyükelçisi Salim Mübarek Al-Şafi, İstanbul Beşiktaş'ta düzenlenen terör saldırısına ilişkin, "Türkiye'nin güvenliği Katar'ın güvenliğidir.

Katar Milli Günü Resepsiyonu
13.12.2016 22:39 | Son Güncelleme: 13.12.2016 22:39

Katar'ın Ankara Büyükelçisi Salim Mübarek Al-Şafi, İstanbul Beşiktaş'ta düzenlenen terör saldırısına ilişkin, "Türkiye'nin güvenliği Katar'ın güvenliğidir. Buradaki istikrar aynı şekilde Katar'a yansır ve Katar'ın da istikrarı demektir." dedi.

Katar'ın Ankara Büyükelçisi Al-Şafi'nin ev sahipliğinde milli gün dolayısıyla düzenlenen resepsiyona, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yanı sıra birçok ülkenin büyükelçisi ve davetliler katıldı.

Büyükelçi Al-Şafi, burada yaptığı konuşmada, 10 Aralık'ta İstanbul Beşiktaş'ta düzenlenen terör saldırısına ilişkin, "Türkiye'nin güvenliği Katar'ın güvenliğidir. Buradaki istikrar aynı şekilde Katar'a yansır ve Katar'ın da istikrarı demektir." dedi. Al-Şafi, saldırıda şehit olanlara başsağlığı ve yaralılara da acil şifalar diledi.

Al-Şafi, resepsiyona üst düzey katılım gösterilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu durumun Katar ve Türkiye arasındaki ilişkilerin ne derece ileri bir seviyede olduğuna işaret etti.

Resepsiyonda, milli gün dolayısıyla bakanlar ile Al- Şafi tarafından pasta kesilirken, davetlilere yerel müzik eşliğinde geleneksel Katar yemekleri ikram edildi. Ayrıca, gelen misafirler el ve bileklerine Hint kınası yaktırdı.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler

Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Katar Milli Günü Resepsiyonu - İstanbul
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 18.9.2020 20:14:17. #1.14#
title