Kastamonu'ya 60 Milyon TL'lik Dev Yatırım
Haberler » Yerel » Kastamonu'ya 60 Milyon TL'lik Dev Yatırım - Haberler

Kastamonu'ya 60 Milyon TL'lik Dev Yatırım

Yavuz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yavuz, "Şehr-i Şahane" projesiyle Kastamonu'ya 60 milyon TL'lik yatırım yapacak.

Kastamonu'ya 60 Milyon TL'lik Dev Yatırım

Yavuz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yavuz, "Şehr-i Şahane" projesiyle 'ya 60 milyon TL'lik yatırım yapacak. Toplam 1200 adet sosyal konut ve yaşam merkezinin inşa edileceği projenin temelinin Nisan ayında atılması bekleniyor.

Son yıllarda atılım içerisinde olan konut sektöründe yaptığı projeler ile adından söz ettiren Kastamonulu işadamı Mehmet Yavuz'un sahibi olduğu Yavuz Holding, Pırlaklar Mevkii Budamış Köyünde yükselecek. "Şehr-i Şahane" adını verdikleri 60 milyon liralık dev konut projesi Nisan ayında temellerini atarak başlatıyor.

Sinanbey Konağında basın açıklaması düzenleyen Yavuz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yavuz, uzun bir süredir yürüttükleri projelerinde son aşamaya geldiklerini belirterek, "Doğup büyüdüğümüz memleketimiz olan Kastamonu'ya yapacağımız dev yatırımının heyecanı içersindeyiz" dedi.

KASTAMONU'YA 60 MİLYON TL'LİK YATIRIM

Kastamonu'ya uzun vadede yapacakları projeler hakkında bilgi veren Yavuz Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı , gerçekleştirecekleri projeyi geç de kalsa "Ah de Vefa" olarak gördüklerini ifade etti. Yavuz, "Biz aslen Devrekaniliyiz. Ankara'da 2008 yılından beri konut üretiyoruz. Kastamonu'da konut alanında bir boşluğun olduğunu fark ettik. Hemşerilerimizin lüks ve sağlam konutlarda oturma haklarının olduğunu gördük. Dededen toruna gelen güvenilir 100 yıllık inşaatçılığımız bu kez öz sermayemizle Kastamonu'ya 60 milyon liralık konut yatırımı yapma kararını aldık. Zaman içerisinde Kastamonu'ya olan yatırımlarımız ve sürpriz projelerimiz var. İlerleyen zamanlarda bu projelerimizi de herkesle paylaşacağız. Şehrin güneyinde yer alan Budamış Köyünde aldığımız konut alanlarına toplamda 1500 adet lüks konutlar yapacağız. Şehri- Şahane adını verdiğimiz konut yatırımının ilk etabı olan 600 konutun temellerini Nisan ayında atarak üç yıl içinde tamamlayıp sahiplerine teslim edeceğiz. Yapacağımız konutlarla lüks konut almak isteyip de alamayanları da bu projeyle lüks konut sahibi yapacağız" dedi.

"3 YIL İÇİNDE PROJENİN İLK ETABINI TAMAMLAYARAK VATANDAŞLARIMIZA TESLİM EDECEĞİZ"

Gerçekleştirilecek olan 'Şehr-i Şahane' projesinin tamamının Yavuz Holdingin öz sermayesiyle yapılacağını belirten Yavuz, daha önce konut projesinin içerisinde Kastamonu'da olmayan alışveriş merkezleri, sinemalarının, alanları yanında dairelerin içinde, kış bahçesi, çifte kilerlerin ayrıca kızartma mutfaklarının olacağını söyledi. İnşaat sektörünün son dönemlerde büyük bir atılım içerisinde olduğunu aktaran Yavuz, projeyi bitirmek için aceleci olmayacaklarını, her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünerek projeyi 5 yılda tamamlayacaklarını belirterek Kastamonulu vatandaşlara istihdam sağlayacaklarını söyledi.

Konut satış işlemlerini kendilerinin yapmayacağını anlatan Yavuz, bu işi Evvarsa Gayrimenkul Alım Satım Danışmanlık Firması'nın yürüteceğini, vatandaşlardan herhangi bir komisyon talep etmeden satış işlemlerini gerçekleştireceğini söyledi. - KASTAMONU

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler