Kastamonu: Üniversiteler Arası Hentbol Grup Birinciliği Maçları Kastamonu'da Başladı

Üniversite Sporları Federasyonu Tarafından Organize Edilen Üniversiteler Arası Bayan-erkek Hentbol C Kategorisi Grup Birinciliği Müsabakaları, Kastamonu Atatürk Spor Salonu'nda Başladı.

Kastamonu: Üniversiteler Arası Hentbol Grup Birinciliği Maçları Kastamonu'da Başladı

Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen Üniversiteler Arası Bayan-Erkek Hentbol C Kategorisi Grup Birinciliği müsabakaları, Kastamonu Atatürk Spor Salonu'nda başladı.

5 gün sürecek olan müsabakaların açılış törenine Vali Mustafa Kara, Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bahri Gökçebay, federasyon temsilcisi ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ömer Saylar katıldı. Törende konuşan Yrd. Doç Dr. Ömer Saylar, Kastamonu Üniversitesi adıyla ilk kez böyle bir spor yarışmalarına girildiğini, turnuvanın da Kastamonu'da yapılmasının büyük anlam ifade ettiğini söyledi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bahri Gökçebay ise, müsabakalara katılan tüm üniversite takımlarına teşekkür etti. Yeni kurulan Kastamonu Üniversitesi'nin ilk defa böyle bir etkinliğe katılmasından dolayı büyük mutluluk yaşadığını ifade eden Vali Mustafa Kara da, bunun bir başlangıç olduğunu, gelişmelerin hızla devam edeceğini söyledi. Vali Kara, konuk üniversite öğrencilerine illerinin tarihi ve doğal güzelliklerini gezmelerini de tavsiye etti.

Bu arada, grup birinciliğinin ilk müsabakasında Kastamonu Üniversitesi ile Erciyes Üniversitesi bayan takımları karşı karşıya geldi. Maçın ilk dakikalarından itibaren rakibine oranla üstünlüğünü ortaya koyan Kastamonu Üniversitesi, salondan 40-22 galip ayrıldı.

Günün diğer maçlarında alınan sonuçları şöyle:

Erkekler: Süleyman Demirel Üniversitesi - Erciyes Üniversitesi: 24-35

Bayanlar: Kocatepe Üniversitesi - Kırıkkale Üniversitesi: 31-25

Erkekler: Kocatepe Üniversitesi - Kırıkkale Üniversitesi: 22-37

Amasya Üniversitesi (Bay)

Yarın oynanacak karşılaşmaların programı ise şöyle:

Bayanlar: Amasya Üniversitesi - Kırıkkale Üniversitesi

Erkekler: Amasya Üniversitesi - Kırıkkale Üniversitesi

Bayanlar: Kastamonu Üniversitesi - Kocatepe Üniversitesi

Erkekler: Süleyman Demirel Üniversitesi - Kocatepe Üniversitesi

Erciyes Üniversitesi (Bay)