Kastamonu'da 'Street Workout' Parkuru Yapıldı

Kastamonu'da 'Street Workout' Parkuru Yapıldı

Kastamonu'da 'Street Workout' Parkuru Yapıldı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Kastamonu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Kastamonu’da bir ilk olarak Street Workout Parkuru yapıldı.

Kastamonu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Kastamonu'da bir ilk olarak Street Workout Parkuru yapıldı.

Amerika, Rusya ve Ukrayna'da boy gösteren ve ardından tüm dünyaya yayılan Street Workout yani kelime anlamı ile 'Sokak Antrenmanı' için Kastamonu'da parkur kuruldu. Kastamonu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Saraçlar Mahallesi Çağlayık Deresi Yürüyüş Yolu üzerinde inşa edilen Street Workout Parkuru, Kastamonu'da bir ilk olma özelliğini de taşıyor. Sokakta bulunan her türlü materyal veya bu spor için özel olarak oluşturulmuş bar parkurlarında yapılan Street Workout, doğal çevrenin bir spor alanı ya da bir spor salonu gibi kullanıldığı spor branşı olarak göze çarpıyor. Bu sayede de insanlar kendilerine spor yapabilecekleri alanlar bulma konusunda sıkıntı yaşamıyor. Kastamonu Belediyesi tarafından yapılan Street Workout parkurunda, bisiklet ekipmanı, şınav mekik aleti, paralel kol ve göğüs çalıştırma aleti, barfiks ve düz komanda geçiş merdivenleri gibi antrenman ekipmanları bulunuyor.

DÜNYA ÇAPINDA STREET WORKOUT TURNUVALARI DÜZENLENİYOR

İlk olarak 2011 yılında Letonya'da kurulan Dünya Sokak Antrenmanı Federasyonu (World Street Workout Federation-WSWF), bu sporun daha fazla gelişmesi için dünya çapında Serbest Stil Sokak Antrenman Turnuvaları düzenliyor. Sağlıklı bir geleceğin yetiştirilmesi konusunda çalışmalarını sürdüren ve sporun bu konuda önemli basamaklardan bir tanesi olduğu gerçeğini yaptığı çalışmalar ile de ortaya koyan Kastamonu Belediyesi, insanların spor yapmasına olanak sağlayacak her türlü tesisi Kastamonu'ya kazandırmak için çalışıyor. Ayrıca açık alanda yapılan sportif faaliyet olması ve vücudun oksijenli alanda spor yapmasını ve kasların verimli bir şekilde çalışmasını sağlaması Street Workout'un önemli özelliklerinden bir tanesi olarak göze çarpıyor. - KASTAMONU

Kastamonu'da 'Street Workout' Parkuru Yapıldı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title