Kastamonu'da Sahte Altın Operasyonu

Kastamonu'da Sahte Altın Operasyonu

İstanbul'dan Getirdikleri Sahte ve Düşük Ayarlı Altınları Kastamonu'da Satmaya Çalışan 2 Kişi Polis Tarafından Yakalandı.

Kastamonu'da Sahte Altın Operasyonu

İstanbul'dan getirdikleri sahte ve düşük ayarlı altınları Kastamonu'da satmaya çalışan 2 kişi polis tarafından yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, evlerinde imal ettiklerini ileri sürdükleri çok sayıda sahte altını Kastamonu'da bazı kuyumculara satan B.T. ile H.G. isimli şahıslar, son işlerinde kuyumcuların altınların sahte olduğunu anlaması üzerine olay polise intikal etti. Yapılan ihbar üzerine harekete geçen Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler B.T. ile H.G'yi suçüstü yakaladı. Gözaltına alınan zanlıların yapılan üst aramasında toplam 25 adet uzunluğu 40 cm civarında ağırlığı 9-10 gr civarında düşük ayarlı altın, 4 adet yarım bir adet çeyrek altın ele geçirildi.

Polis ekipleri, zanlıların kuyumculara bu altınlardan satmış olabileceğini değerlendirilerek yaptığı araştırmada, Kastamonu'da faaliyet gösteren 4 ayrı kuyumcuya 145 YTL karşılığında sahte ve düşük ayarlı altın sattıkları tespit edildi.

Gözaltına alınan zanlılar teşhis edilirken, soruşturmayı derinleştiren polis ekipleri sahte altınların İstanbul'dan getirildiği bilgisine ulaştı. Bu gelişme üzerine polis ekipleri, İstanbul bağlantılarının yakalanması için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile irtibata geçti.

(MK-BÖ-RO-RO-Y)

Kaynak: İHA