Kastamonu Ağlı'da Doğu'yu Aratmayan Kar Görüntüleri

Kastamonu Ağlı'da Doğu'yu Aratmayan Kar Görüntüleri

Kastamonu'da son yılların en soğuk ve karlı günlerinin yaşanmasıyla birlikte başta ulaşım olmak üzere hayatın birçok alanı olumsuz etkileniyor.

Kastamonu Ağlı'da Doğu'yu Aratmayan Kar Görüntüleri

Kastamonu'da son yılların en soğuk ve karlı günlerinin yaşanmasıyla birlikte başta ulaşım olmak üzere hayatın birçok alanı olumsuz etkileniyor. Kastamonu'nun Ağlı ilçesinin köylerinde de birçok ev tamamen karın altında kalırken, sadece çatıları görünür hale geldi.

Kastamonu'nun en çok kar alan ilçesi Ağlı'da kar esareti devam ediyor. Karla mücadele ekiplerinin yoğun çabasıyla açılan köy yolları, yağan karla birlikte tekrar kapanıyor. Ağlı ilçesine bağlı köylerde birçok ev tamamen kar altında kalırken, sadece çatıları görünür hale geldi. Kar kalınlığının 1-2 metre arasında değiştiği Ağlı İlçesi'nde birçok köy yolunda adeta kar tünelleri oluştu. İlçe merkezinde bile 1 metreye yaklaşan kar, özellikle yüksek kesimlerde 2 metreyi buluyor. Onlarca köy yolunun kapandığı Ağlı'da trafik levhaları da kar nedeniyle görünmez hale geldi.

Kastamonu'nun kışın en çok hissedildiği ilçesi olan Ağlı'da köylerin tamamen kar altında kalması, vatandaşları da mağdur etti. Köy yollarında devam eden yol açma çalışması sonucu metrelerce yükseklikte kar kütleleri oluştu. Kar tünelini andıran görüntülerin yaşandığı Ağlı'da yaklaşık 50 mahalle ve köye ulaşım sağlanamıyor.