Kasrik Haberleri

Kasrik haber, Kasrik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kasrik - 04.03.2015
Dika'nın Programına Şırnak'tan 11 Proje Başvurusu
Programa Şırnak Belediyesinin 2 proje, Cizre Belediyesinin 2 proje, Beytüşşebap Belediyesi, Şırnak İl Özel İdaresi, Kasrik Belediyesi, Silopi Belediyesi, Uludere Belediyesi, İdil Belediyesi, ve İdil Köylere Hizmet Götürme Birliğinin de birer proje ile başvurduğunu ifade eden Buğday, şu ifadelere yer verdi: "Projelerin tamamı Bağımsız Değerlendiriciler ve alanında en az yedi yıllık tecrübeye sahip kamu kurum, kuruluş ya da üniversite mensubu Değerlendirme Komitesi üyeleri tarafından değerlendirilerek başarılı projeler belirlenecektir.
Kasrik - 04.02.2015
Şırnak Valisi İpek, Piyade Tugay Komutanlığını Ziyaret Etti
    Vali İpek beraberinde Emniyet Müdürü Celal Sel ile geldiği komutanlıkta, Garnizon ve 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar, 1'nci Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman Gürcan, 6'ncı Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Gürsel Yüz ve İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Sakaoğlu ile Kasrik Belediye Başkanı Sadun Şanlı tarafından karşılandı.
Kasrik - 09.12.2014
Şırnak'ta Bir Terörist Teslim Oldu
Valilikten yapılan açıklamada, örgütten kaçan bir teröristin Kasrik Jandarma Karakoluna silahsız ve teçhizatsız teslim olduğu belirtildi.
Kasrik - 01.10.2014
Bertür Vadisi Koruma Altına Alınacak
Akçay ve Kasrik mevkisinde yer alan Bertür Vadisi'nin çok önemli olduğunu, bu bölgenin korunan alan statüsüne alınması için çalışma başlatıldığını kaydeden Deligöz, şöyle konuştu: "Cudi ve Gabar'ın eteğinde bulunan Bertür Vadisi çok müthiş bir potansiyele sahip.
Kasrik - 27.07.2014
Şırnak'ta Jandarmadan Sürücülere Bayram Şekeri
Şırnak-Cizre karayolundaki Kasrik yol kontrol noktasında durdurdukları araçlarda vatandaşlara şeker ve kolonya ikram eden jandarma ekipleri, sürücülere uyarılarda bulundu.
Kasrik - 01.06.2014
Şırnak'a İlk Turist Kafilesi Geldi
Şırnak'ı gezen misafirlerin memnun kaldıklarını ifade eden Everi, Türkiye'de ilk defa Şırnak'ta tur düzenlendi. Misafirlerimize Kasrik Bogazı'nı, Mem'ü Zin Zindanı, Hamidiye Kışlasını, Ulu Camiyi, Kırmızı Medreseyi ve El cezrinin mezarını ziyaret ettirdik" dedi.
Kasrik - 07.04.2014
Şırnak'ta Yeni Başkanlar Mazbatalarını Aldı
Şırnak'ta 30 Mart seçimleri sonrasında Şırnak Belediye Başkanlığı'nı kazanan BDP'li Serhat Kadırhan, merkez Kasrik Belde Belediye Başkanı AK Parti'li Sadun Şanlı ile Kumçatı Belde Belediye Başkanı BDP'li Mehmet Demir, mazbatalarını bugün aldı.
Kasrik - 21.03.2014
Şırnak'ta Seracılık Çalıştayı
Uygulamayı üreticilik veya arıcılık alanında yapacaklarını kaydeden Gülbay, "Çalışmalarımız şuan planlama aşamasında. Özellikle seracılığı Şırnak ve Cizre'de hayata geçireceğiz. Kasrik kenarında yapacağız.
Kasrik - 18.03.2014
Şırnak'ta Dika Seracılık Çalıştayı Düzenleyecek
DİKA Şırnak Koordinatörü Faik Buğday, yaptığı açıklamada, Şırnak'ın özellikle Silopi, Cizre, İdil ilçeleri ile Kasrik Boğazı çevresi ve Dicle Nehri havzasının seracılık açısından çok uygun olduğunu söyledi.
Kasrik - 19.08.2013
Başkan Çağlı, Gazetecilerle Yemekte Buluştu
Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Çağlı, gazetecilerle yemekte buluştu.  Cizre TSO Başkanı  Süleyman Çağlı, ilçede görev yapan yerel ve ulusal haber ajanslarında görev yapan gazetecilerle Kasrik'te verilen yemekte biraraya geldi.
Kasrik - 28.05.2013
Şırnak Esnafı Askerleri İstiyor
Yıllardır bölgede yaşanan çatışmalı ortamda haftanın birkaç günü iş yerlerinin kapalı olması, zaman zaman yaşanan olaylarda hasar gören iş yerleri, ödenmeyen çek ve senetler, güvenlik nedeniyle askerlerin çarşı iznine çıkmamasının esnafı olumsuz yönde etkilediği vurgulanan açıklamada, şu görüşlere yer verildi: "Tümen komutanımız geçenlerde bir grup esnaf ve sivil toplum örgütü temsilcisi arkadaşımızı davet ettiler ve o davette bize daha kalabalık bir şekilde misafirimiz olacaklarını söyleyince orada bir bayram havası yaşandı askerin çarşı iznine çıkması umutları doğdu. Batı illerimizin birçoğuna oradaki askeri birliklerden büyük katı sunulmaktadır. İlimiz en çok askerin olduğu il olmasına rağmen bunun ekonomi açıdan hiçbir getirisi olmamıştır. Sürecin başlaması ve yakında faaliyete geçecek olan Şırnak Havaalanı ile beraber hem ilimizde görev yapan askerin çarşı iznine çıkması hem de askerleri ziyarete gelecek olan ailelerini bir an evvel ağırlamak isteriz. İlimiz barış sürecini yüzde 100 destekleyen illerden biridir ve gelen akil grubunu güllerle karşıladığımız gibi burada görev yapan asker kardeşlerimizi de güllerle karşılamak isteriz. Bunun için bir an evvel çarşı izinlerinin başlaması ve asker kardeşlerimizin de kışladan çıkıp hem Şırnak halkını tanımasını hem de Şırnak esnafının ekonomisine katkı sunmalarını bekliyoruz." Açıklamada, Cudi Dağı'nın turizme açılması da istenerek "Vatandaşlarımızın Mem-u Zin, Hazreti Nuh Türbesi, Kırmızı Medrese, Kasrik Boğazı gibi tarihi yerlerin gezilmesi ve görülmesinin sağlanmasını istiyoruz.
Kasrik - 08.05.2013
İHD'den Kasrik Bogazı'nda Basın Açıklaması
İnsan Hakları Derneği (İHD) İzleme Komisyonu, Cudi ve Gabar dağlarının birleştiği Kasrik Boğazı'nda basın açıklaması yaptı.
Kasrik - 08.05.2013
Çözüm Süreci
İHD'den 25 kişilik izleme komisyonu, Cudi ve Gabar dağlarının birleştiği Kasrik Boğazı'nda basın açıklaması yaptı.
Kasrik - 08.05.2013
Barış İçin Nöbet Tutacaklar
İnsan Hakları Derneğinin 25 kişilik İzleme Komisyonu,Kasrik Boğazı'na bugün basın açıklaması yaptı.
Kasrik - 03.05.2013
Şırnak, Tüm Güzellikleriyle Keşfedilmeyi Bekliyor
-Cehennem Deresi'nde rafting- Kasrik beldesinde Gutilerden kalma köprü, taştan yontulmuş sulama kanalı, ata binmiş adam figürü, Besta Meryem Kaplıcaları, Birca Belek Kalesi, Güçlükonak'taki Finik Kalesi, Hista Kaplıcaları ile İdil İlçesindeki Merkez Cami ve çok sayıda kilise de görülmeye değer.
Kasrik - 24.01.2013
Kck Davasında Yargılanan Eski Belediye Başkanı, Oğluna 'Okula Git Apo'cu Ol' Demiş (2)
KASRİK YÜRÜYÜŞÜ DELİL SAYILDI Duruşmada daha sonra Hüseyin Kalkan'dan sonraki Batman Belediye Başkanı Necdet Atalay'a ilişkin deliller okundu. Atalay'ın sorulara Kürtçe verdiği cevaplar avukatı Mustafa Yıldız tarafından tercüme edildi. Atalay'ın kapatılan DTP Diyarbakır İl Başkanlığı yaptığı dönemde 2008 yılında Diyarbakır'da düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mitingine katılması da klasörlerde delil sayıldı. Atalay'ın 5 Şubat 2008 tarihinde PKK'ya yönelik operasyonun protesto edilmesi için yapılması planlanan Kasrik yürüyüşüne gidenleri Diyarbakır'dan uğurlama törenine katıldığı da belirtildi.
Kasrik - 04.10.2012
Şırnak ve Çevresindeki Yaylalarda Konaklayan Göçerler Geri Dönüyor
Şırnaklı göçerler genellikle Faraşın, Herekol, Cemikari ve Van Gölü kıyılarını tercih ediyor. Yaklaşık dört ay yaylalarda kalan binlerce göçer, kış mevsiminin yaklaştığı bugünlerde sıcak bölgelere göç ediyor. Göçerler Kasrik Boğazı'ndan geçerken zaman zaman trafiğin aksamasına da neden oluyor.
Kasrik - 15.07.2012
Kato Dağında 2 PKK'lı Öldürüldü
Ayrıca yine sabah saatlerinde Kasrik Boğazı'ndan frekans karıştırıcı jamerler eşliğinde, içinde askerlerin bulunduğu 10 sivil plakalı minibüsle, Küpeli Dağı'na doğru asker sevkıyatı yapıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kasrik Haberleri | Kasrik Haber - Haberler - Sayfa 3 - Kasrik haberleri, son dakika kasrik haber ve gelişmeleri burada. Cizre'de Roketli Saldırı: 2 Ölü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 16.1.2021 15:24:20. #1.14#
title