Kasrik Haberleri

Kasrik haber, Kasrik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kasrik - 19.6.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
-Detaylar -Bulunan bebeğin fotoğrafı Haber-Kamera: Murat KÜÇÜK-Yeliz ALAGÖZ/ÇAYCUMA(Zonguldak), ======================= Bakan Karaismailoğlu: Bunlar teröristlerin son çırpınışları (2) 'BU ÜLKENİN HER VATANDAŞI BAŞIMIZIN TACI' Şırnak- Cizre karayolu şantiyesinde incelemelerde bulunduktan sonra 'Yerel Yönetimler ve Sivil Toplum Buluşmaları' toplantısına katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Şırnak'ı kalkındırmak için emek harcayan sizler ve gece gündüz demeden çalışan bizler. Hepimizin tek bir hedefi var. Bu mübarek vatan topraklarında huzurla, sağlıkla, mutlulukla yaşamak ve çocuklarımız için, geleceğimiz için ülkemizi kalkındırmak. Bizler ebedi kardeşleriz. Bu ülkenin her vatandaşı başımızın tacıdır. Bizler bu vatanın her bir ferdine, her bir vatandaşına hizmet için varız. Hedefimiz ise siyasetin ötesine geçip, gönüllerde buluşmaktır. Sizlerin gönlünü, rızasını kazanmak için göreve geldiğimiz günden bugüne aralıksız çalışmaya devam ediyoruz. Son 18 yılda sadece ulaşım ve iletişim alanında yaklaşık 5 milyar TL yatırım yaptık. Karayolu yatırımlarımızı 297 milyon TL'den 4 milyar TL'ye çıkardık. Sadece 25 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğu, 192 kilometreye ulaştı. Şırnak'ı, Mardin'e bölünmüş yollarla bağladık.  İnşallah Cizre-Şırnak yolunu tamamladığımızda, Şanlıurfa'dan Şırnak'a kesintisiz bir şekilde konforla seyahat edeceksiniz. Buranın turizm ve ticari hayatı daha da canlanacak. Yine, Oyalı Ayrımı- Cizre yolunu ve Cizre çevre yolunu bölünmüş yol yaptık. Şırnak Şehir geçişi, Ortaköy şehir geçişi ve Beytüşşebap- Uzungeçit güvenlik yolunu yeniledik. Birçok köprüyü yollarımızla uyumlu hale getirip, yenileyerek hizmete aldık. Cizre, İdil, Kumçatı ve Kasrik Belediyelerine ait şehir içi yolların yenileme çalışmalarını önümüzdeki yıl tamamlayacağız.
Kasrik - 19.6.2020
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Şırnak'ta STK temsilcileriyle görüştü Açıklaması
Bakan Karaismailoğlu, şöyle devam etti: "Kara yolu yatırımlarımızı 297 milyon liradan 4 milyar liralara çıkardık. Sadece 25 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğu, 192 kilometreye ulaştı. Şırnak'ı Mardin'e bölünmüş yollarla bağladık. İnşallah Cizre-Şırnak yolunu tamamladığımızda, Şanlıurfa'dan Şırnak'a kesintisiz bir şekilde konforla seyahat edeceksiniz. Buranın turizm ve ticari hayatı daha da canlanacak. Oyalı ayrımı-Cizre yolunu ve Cizre çevre yolunu bölünmüş yol yaptık. Şırnak şehir geçişi, Ortaköy şehir geçişi ve Beytüşşebap-Uzungeçit güvenlik yolunu yeniledik. Birçok köprüyü yollarımızla uyumlu hale getirip, yenileyerek hizmete aldık. Cizre, İdil, Kumçatı ve Kasrik Belediyelerine ait şehir içi yolların yenileme çalışmalarını önümüzdeki yıl tamamlayacağız.
Kasrik - 31.5.2020
Şırnak'ta 6 bin yıllık at üstündeki insan figürlü rölyef tahrip edildi
Kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişiler, Kasrik beldesinde yer alan Cudi ile Gabar dağlarını ayıran ve "Krallar Geçidi" olarak adlandırılan dağın yamacına 6 bin yıl önce işlendiği değerlendirilen at üstündeki insan figürlü rölyefe, kesici aletlerle zarar verdi.
Kasrik - 19.3.2020
Kasrik Boğazı, kartpostallık görüntüsüyle keşfedilmeyi bekliyor
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 4 Mart'ta Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edilen Şırnak'taki Kasrik Boğazı, kartpostallık görüntüsüyle keşfedilmeyi bekliyor.
Kasrik - 5.3.2020
Şırnak'taki Kasrik Boğazının "kesin korunacak hassas alan" ilan edilmesi
Şırnak Valiliği merkez ilçesi sınırları içerisinde yer alan Kasrik Boğazının kesin korunacak hassas alan ilan edilmesine ilişkin açıklama yaptı.
Kasrik - 4.3.2020
11 bölge "kesin korunacak hassas alan" ilan edildi
Buna göre, Şırnak'ın Merkez ilçesi sınırları içerisinde yer alan Kasrik Boğazı Doğal Sit Alanı, Van'ın Başkale ilçesi sınırları içerisinde yer alan Dereiçi Travertenleri Doğal Sit Alanı ile Osmaniye'nin Düziçi ilçesindeki Haruniye Kaplıcaları Doğal Sit Alanı kesin korunacak hassas alan olarak tescillendi.
Kasrik - 2.2.2020
Üç bölge "Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı" ilan edildi
Buna göre, Şırnak ili merkez ilçesi sınırları içerisinde yer alan Kasrik Boğazı ve Çevresi Potansiyel Doğal Sit Alanı ve Van ili Başkale ilçesi sınırlarında bulunan Dereiçi Travertenleri Potansiyel Doğal Sit Alanı "Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı" olarak tescil edildi.
Kasrik - 21.8.2019
Şehidin hatırasını "müze oda"da yaşatıyorlar
Cizre Asayiş Komutanlığına bağlı birliklerce Cudi Dağı kırsalında gerçekleştirilen "Jandarma Yüzbaşı Yunus Çelebi Operasyonu" sırasında PKK'lı teröristlerin önceden tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Teymur'un ailesi, Şırnak'ın merkeze bağlı Kasrik beldesindeki evlerinin bir odasını "müze oda" olarak düzenledi.
Kasrik - 11.7.2019
"Türkiye'nin Renkleri İstanbul'un Kimlikleri" projesi
Kendileri için düzenlenen Sıra Gecesi'ne katılan gençler, bir sonraki gün Güneydoğu Anadolu'nun en önemli simgelerinden Nemrut Dağı'nı, Karakuş Tümülüsü'nü gezdi. Cendere Köprüsü'nün ve gün batımının fotoğraflarını çeken ziyaretçiler, Ceylanpınar ile Damlacık köylerinde çocuklara oyuncak dağıttı. Anadolu'nun "taş kenti" olarak bilinen Mardin sokakları da "Türkiye'nin Renkleri İstanbul'un Kimlikleri Projesi"nin rotası içindeydi. Diyarbakır'ı ve Meryem Ana Kilisesi'ni, dillere destan sevdaların, acının ve hüznün "stran" adı verilen türkülerle anlatıldığı Dengbej Evi'ni, Ulu Cami'yi, Diyarbakır Surları'nı, Ongözlu Köprü'yü ve Hevsel Bahçelerini de ziyaret eden gençler, Midyat'ta odun ateşinde pizza yapılan Kafro köyünü gezdi. Proje katılımcıları, Midyat'ın doğa harikası Beyazsu'yu ve dünyanın ayakta duran en eski Süryani Ortodoks manastırı olan Mor Gabriel Manastırı'nın ardından son gün Cizre'ye konuk oldu. Cizre Kale kalıntılarını Mem-u Zin Zindanı'nı, Hz. Nuh Türbesi'ni, İsmail Ebu'l İz El-Cezeri Türbesi'ni ve Melaye Ciziri'nin Mezarı'nı, Kırmızı Medreseyi ve Kasrik Boğazı'nı gören gençler, gezdikleri şehirlerde esnaf ve vatandaşlarla sohbet etme imkanı da buldu.
Kasrik - 21.6.2019
Doğu'da camilerden çocuk sesleri yankılanıyor
Kursa katılan öğrencilerden Kübra Akdeniz, Kasrik beldesinden Kur'an kursu için geldiğini, Kur'an öğrenmenin mutluluk verici olduğunu belirtti.
Kasrik - 26.3.2019
Şırnak'ta El Yapımı Patlayıcının İnfilak Etmesi
Açıklamada, şehidin cenazesinin Şırnak 23. Piyade Tümen Komutanlığında düzenlenecek törenin ardından Kasrik beldesinde toprağa verileceği aktarıldı.
Kasrik - 4.3.2019
Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor
Şırnak'ta 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.
Kasrik - 20.2.2019
Şırnak AK Parti'li ve BBP'li Adayların Yakınları Arasında Çıkan Kavga, Barışla Sonuçlandı
Şırnak'ın Kasrik beldesi Belediye Başkanlığı için Büyük Birlik Parti'den aday olan Sadun Şanlı ile AK Parti'den aday olan Mehmet Şanlı'nın yakınları arasında çıkan kavga, jandarmanın araya girmesiyle büyümeden önlendi.
Kasrik - 19.2.2019
Geçici Aday Listeleri Seçim Kurullarında
Şırnak'ta 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde yarışacak siyasi partiler, geçici aday listelerini seçim kurullarına teslim etti.
Kasrik - 22.11.2018
Şırnak'ta Kur'an Kursu Açıldı
Şırnak'ın Kasrik beldesinde Ehl-i Beyt Erkek Kur'an Kursu açıldı.
Kasrik - 2.3.2018
Dha Yurt Bülteni-6
Şırnak ile Cizre ilçesinin bağlantısını sağlayacak olan ve Kasrik Deresi üzerinde 21 yıldan bu yana yapımı devam eden karayolunun tamamlanması için çalışmalar devam ediyor.
Kasrik - 2.3.2018
Dha Yurt Bülteni-4
Görüntü Dökümü: -------------------------- -Köprüden görüntüler -Çıkarılan kamyenetin görüntüsü -Vatandaşlarla röportaj -Karayolları ekipleri köpürde onarım çalışması yapmasından görüntüler -Genel ve detay görüntüler Haber-Kamera: Arif ARSLAN-Reşat YİĞİZ/BATMAN,- ================================================= 3)ŞIRNAK'TA 21 YILDIR DEVAM EDEN YOL YAPIMINDA SONA YAKLAŞILDI ŞIRNAK'ta adı sık sık terör olaylarıyla gündeme gelen Şırnak-Cizre arasında yapılan duble yolun geçtiği Cudi Dağı tünelinin tamamlanarak, en geç Haziran ayında trafiğe açılması bekleniyor. Cudi Dağı'nın altından geçecek yeni duble yolda, yapımı devam eden viyadükün bitmesi ile birlikte Şırnak-Cizre arasındaki 45 dakikalık uzaklık, 15 dakikaya inecek. 1997'de ihalesi yapılan yolun yapımı sürecinde, 4 Cumhurbaşkanı, 7 Başbakan, 16 ulaştırma bakanı ve 11 vali görev yaptı. Şırnak ile Cizre ilçesinin bağlantısını sağlayacak olan ve Kasrik Deresi üzerinde 21 yıldan bu yana yapımı devam eden karayolunun tamamlanması için çalışmalar devam ediyor.
Kasrik - 2.3.2018
4 Cumhurbaşkanı, 7 Başbakan Değiştiren Şırnak-Cizre Yolu Haziran'da Açılıyor
Şırnak ile Cizre ilçesinin bağlantısını sağlayacak olan ve Kasrik Deresi üzerinde 21 yıldan bu yana yapımı devam eden karayolunun tamamlanması için çalışmalar devam ediyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kasrik Haberleri | Kasrik Haber - Haberler - Kasrik haberleri, son dakika kasrik haber ve gelişmeleri burada. Bakan Karaismailoğlu, Yerel Yönetimler ve Sivil Toplum Buluşmaları toplantısına katıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.9.2020 23:19:02. #1.14#
title