Kasım Ayının Gençlik Merkezi 'Aksaray' Oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Kasım Ayının Gençlik Merkezi 'Aksaray' Oldu

Kasım Ayının Gençlik Merkezi 'Aksaray' Oldu
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Kasım ayının gençlik merkezi ’Aksaray Gençlik Merkezi’ oldu.

Kasım ayının gençlik merkezi ' Aksaray Gençlik Merkezi' oldu.

Ağustos ayında başlatılan uygulamaya göre ayın gençlik merkezinin seçiminde, merkezlerin faaliyetleri ve projeleri başta olmak üzere belirlenen performans kriterleri dikkate alınıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan proje ile 81 ilde faaliyet gösteren gençlik merkezlerini daha aktif hale getirmek, merkezde düzenlenen faaliyetlere daha fazla gencin katılımını sağlamak, sosyal medya kullanım kalitesini arttırmak ve yeni projelerin ortaya çıkmasını sağlamak amaçlanıyor. Bu yıl başlatılan uygulama kapsamında Ağustos ayında Nevşehir Ürgüp, Eylül ayında Kilis, Ekim ayında Samsun Atakum ayın gençlik merkezi olarak seçilmişti. Kasım ayında ise başarılı çalışmalarıyla Aksaray Gençlik Merkezi 'ayın gençlik merkezi' oldu.

BAKAN KILIÇ'TAN KUTLAMA

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, ayın merkezi seçilen Aksaray Gençlik Merkezi yöneticilerini ve gençleri kutladı. Bakan Kılıç, 81 ilde hizmet veren ve 728 bin 810 üye sayısına ulaşan gençlik merkezlerinin her geçen gün daha güzel projelere imza attıklarını belirterek, "Yeni Türkiye'ye yakışan bir gençlik için durmadan çalışıyor, onların en iyi şekilde yetişmelerini amaçlıyoruz. Geleceği daha iyi görebilmeleri adına çalışıyoruz" dedi.

Bakan Kılıç şöyle devam etti:

"Ülke genelinde faaliyet gösteren 182 gençlik merkezimiz var. Önümüzdeki dönemlerde de hizmete açacağımız gençlik merkezleri ile birlikte bu sayı iki katına çıkacak. Gençlerin daha fazla katılımını sağlamak için de yeni projeler üretiyoruz. Diğer gençlik merkezlerinin de önümüzdeki dönemde yürüteceği çalışma ve faaliyetlerle ayın gençlik merkezi seçilen Ürgüp, Kilis ve Atakum Gençlik Merkezleri'nin gösterdiği başarıyı yakalayacağına inanıyorum." - ANKARA

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title