Kasapoğlu: "Hekimlik, mayasında özveri, sabır ve tahammül olan en kutsal meslektir"

Kasapoğlu: "Hekimlik, mayasında özveri, sabır ve tahammül olan en kutsal meslektir"

Samsun Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı sebebiyle yaptığı açıklamada hekimliğin önemine değindi. Hekimliğin fedakarlıkla icra edilen, mayasında özveri, sabır ve tahammül olan en kutsal meslek olduğunu söyleyen Kasapoğlu, tıp mesleğini ve geleneklerini yaşatan, yaşamı boyunca öğrenmeyi ilke edinerek, ülkesine ve insanlığa hizmet amacını taşıyan, tıp biliminin ilerlemesi i...

Kasapoğlu:

Samsun Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı sebebiyle yaptığı açıklamada hekimliğin önemine değindi. Hekimliğin fedakarlıkla icra edilen, mayasında özveri, sabır ve tahammül olan en kutsal meslek olduğunu söyleyen Kasapoğlu, tıp mesleğini ve geleneklerini yaşatan, yaşamı boyunca öğrenmeyi ilke edinerek, ülkesine ve insanlığa hizmet amacını taşıyan, tıp biliminin ilerlemesi için çalışan doktorlar ile sağlık personelinin insanların daha sağlıklı, daha mutlu bir yaşam sürmesi için özveriyle çalıştıklarını kaydetti.


Doktorların toplumun inandığı, her zaman değer ve destek verdiği, gönül borcu duyarak saydığı kişiler olduğunu hatırlatan Mustafa Kasapoğlu, "İlimizde nitelikli sağlık kadroları, bilim ve teknolojinin tıp alanında baş döndüren gelişmeleri, sağlık hizmetini insanımıza kolay, erişilebilir ve etkili bir şekilde sunmamızı sağlamıştır. Sağlık hizmetini sunabilmek için en büyük görev başta meslektaşlarım olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına düşmektedir. İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve tüm toplumun en önemli hedefidir." dedi.


Kasapoğlu, insanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen doktorların gününü kutladıklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak: CHA