Kartepe'de Rent Acar Ruhsat Denetimleri Tamamlandı

Kartepe'de Rent Acar Ruhsat Denetimleri Tamamlandı

Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri, işletme ruhsat denetimleri kapsamında ilçede faaliyet gösteren rent a car denetimlerini tamamladı.

30.11.2015 14:23 | Son Güncelleme: 30.11.2015 14:23
Kartepe'de Rent Acar Ruhsat Denetimleri Tamamlandı

Kartepe'deki işletmelere yönelik uygulanan denetimler kapsamında ilçede faaliyet gösteren kiralık araç (rent a car) denetimlerinin tamamlandığını belirten Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Semra Begeç, 1774 sayılı kimlik bildirme kanunu Ek-3 madde ile araç kiralama şirketlerinin sorumlu işletmecileri ve yöneticileri, kiralanan araç bilgileri ile kiralayanların kimlik bilgileri ve kira sözleşmesi kayıtlarını usulüne uygun şekilde günü gününe tutmaları gerektiğine dikkat çekti.

Belediye ekiplerinin yaptığı ruhsat denetimlerinde işletmeleri yasal sorumlulukları hakkında bilgilendirdiklerini kaydeden Begeç, mevcut bilgi, belge ve kayıtlarını kolluk kuvvetlerinin her an incelemelerine hazır bulundurmaları gerektiği, geçici 4. Madde ile bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 6 ay içinde araç kiralama şirketinin tüm kayıtlarını bilgisayarda tutmak ve bilgisayar terminallerini genel kolluk kuvvetlerinin ek-1'inci maddeye göre kurulan bilgisayar terminallerine bağlanmak zorunda olduklarını hatırlattı.

Bu şartları yerine getirmeyen işletmelere mülki idare amirlerine 10.000 TL idari para cezası verileceği, bu fiilin tekrarı halinde işletme ruhsatlarının iptal edileceğini hatırlatan Begeç, yapılan rutin kontrollerde iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmayan iş yerlerine, ruhsat çağrısı yapılarak ruhsat almaları için süre verildiğini ve denetimlerinin devam edeceğini kaydetti

Kaynak: Bültenler

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
title