Kartepe Cafeler Denetlendi

Kartepe Cafeler Denetlendi

Kartepe Beldiyesi Zabıta Müdürlüğü Denetimlerine Aralıksız Olarak Devam Ediyor.

Kartepe Cafeler Denetlendi

Kartepe beldiyesi zabıta müdürlüğü denetimlerine aralıksız olarak devam ediyor. Hizmetlerin daha kaliteli ve kısa zamanda yerine getirilmesi, halk sağlığını gözeterek yaşamı kolaylaştırmak adına ilçe genelinde denetimlerde göz açtırılmıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipler ile yapılan denetimlerde, öncelikle işyeri yetkililerine üretimde, imalathanede çalışan personellere eğitim amaçlı denetimler yapılmakta. Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Selman Çelik denetimlerde öncelik gıdaların standartlara uygun bir şekilde satışa sunulmasını sağlamak ve bu hedefte denetimlerimizi işyerlerinde çalışan personele hem eğitim hem denetim amaçlı yapmaktayız dedi.

Denetimlerde çalışanların hijyen kurallarına uymaları, dolap ve diğer araç gereçlerin temizliği, ruhsat kontrolü, açıkta ürün bulundurmama gibi konularda işletme sahiplerine gerekli uyarıları da yapılmakta. Yapılan kontrollerde olumsuz bir durum ile karşılaşmadıkları işletme sahiplerinin duyarlı davranışları nedeniyle de ekipler tebrik etti. Selman Çelik "Amacımız Kartepe esnafını faaliyeti konusunda bilinçlendirmek ve hijyen ürünleri satışa sunulmasında esnafımızı uzman mühendisler Tarafından denetimlerimizle eğitilmektedir"

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık tarafından yetkilendirilen zabıta ekipleri ilçedeki denetimleri ile olumsuzlukların önüne başarıyla geçerken halkın şikayet ve dilekleri için 444 33 73 numaralı çağrı merkezine bilgi vermeleri konusunda 24 saat süreyle hizmette oldukları aktarıldı.