Kartal Zirveye Abone!

Kartal Zirveye Abone!

Delgado'nun Bir Gol Bir de Asistle Yıldızlaştığı Maçta, Nobre ve Genç Aydın'ın Golleri Trabzonspor'u Bitirdi.

Kartal Zirveye Abone!

DELGADO'NUN BİR GOL BİR DE ASİSTLE YILDIZLAŞTIĞI MAÇTA, NOBRE VE GENÇ AYDIN'IN GOLLERİ TRABZONSPOR'U BİTİRDİ.

Stat: İnönü

Beşiktaş: Rüştü, Ali Tandoğan, Gökhan Zan, baki, İbrahim Üzülmez, Serdar Özkan, İbrahim Toraman, tello, Delgado, Nobre Holosko

Trabzonspor: Tolga, Tayfun, Çağdaş, Erdinç, Mustafa Keçeli, Hüseyin, Ayman, Ferhat, Barış, Umut, Yattara

Hakemler: Bülent Yıldırım, Cem Satman, Erdinç Sezertam

MAÇIN KIRILMA NOKTALARI

2. Dakika: Maçın ilk tehlikeli atağı atağı Beşiktaş'tan geldi. Nobre orta alandan uzun gönderilen topu Holosko'ya indirdi. Slovak golcünün sağ çaprazdan sert şutu kaleci Tolga'da kaldı. Bu arada Beşiktaş taraftarının maçın ilk düdüğünden itibaren müthiş bir destekleri var takımlarına.

5. Dakika: Beşiktaş aradığı golü çok erken buldu. Holosko topu sağ kanattan nefis taşdı. Son çizgiye kadar indi, ceza sahasına girdi, ortaya çevirdiği topta Nobre bom boş pozisyonda topu ağlara gönderdi. Şimdi skor 1-0

8. Dakika: Trabzonspor golden sonra daha çok adamla gelmeye başladı Beşiktaş yarı alanına. Bu arada Beşiktaş taraftarı golden sonra coşmuş durumda.

12. Dakika: Sağ kanattan Umut Bulut, Baki'yi şık bir hareketle geçti. Çaprazdan ceza sahasına girmek üzereyken yaptığı sert vuruşta top farklı şekilde dışarı çıktı.

15. Dakika: Beşiktaş yine etkili geldi. Delgado'yla. Trabzonspor savunması az adamla yakalandı. Ancak son pasta başarı olmayınca Beşiktaş pozisyonu değerlendiremedi.

16. Dakika: Maçtaki ilk kart Barış'a çıktı. Trabzonspor'un genç oyuncusu Ali Tandoğana yaptığı hareket sonrası sarı kartı gördü.

17.Dakika: Orta alandan gönderilen uzun topta Nobre kafayla Holosko'ya indirdi. Holosko kaleciyle karşı karşıya kaldı. Ancak son anda Çağdaş araya girdi ve mutlak bir golü önledi.

19. Dakika: Yattara sarı kart gördü. Gineli oyuncu hakeme itirazlarını sürdürünce sarı kartla cezalandırıldı.

21. Dakika: Bir sarı kartta İbrahim Üzülmez'e geldi. İbrahim, Yattara'ya yaptığı hareket sonrası sarı kartı gördü.

24. Dakika: Beşiktaş 2. gole çok yaklaştı. Delgado'nun ceza sahası içinden sert şutunu kaleci Tolga iki hamlede kontrol etti.

28. Dakika: Maçtaki 4. sarı kart İbrahim Toraman'a çıktı.

31. Dakika: Trabzonspor savunması 2'ye 2 yakalandı. Delgado top taşıdı. Nobre top istedi. Arjantinlinin Nobra'ye ortasında savunma son anda ayak koydu ve tehlikeyi önledi.

33. Dakika: Beşiktaş yine çok tehlikeli geldi. Delgado'nun ceza sahası sol çaprazında nefis şutunu kaleci Tolga zorlukla çeldi. İnönü'de iki güzel hareket arka arkaya geldi.

36. Dakika: Oyunda tempo bu dakikalarda biraz düştü. Bu arada İnönü Stadı'nda müthiş bir taraftar şov var.

39. Dakika: Yattara'nın sol kanattan kullandığı serbest vuruşta Tayfun vurdu kafayı. Ancak sonuç alamadı bu pozisyondan bordo-mavili ekip.

43. Dakika: Trabzonspor'un sol kanattan Yattara'yla kullandığı köşe vuruşunda Rüştü'nün yumrukladığı topta Barış gelişine nefis vurdu. Ancak Rüştü aynı güzellikte kurtardı ve beraberlik golüne izin vermedi.

45. Dakika: Mükkemel bir gol geldi Delgado'dan. Tangocu attı 2-0 oldu. Delgado'nun yaklaşık 30 metreden kullandığı serbest vuruşta top tam 90'a gitti. Kaleci Tolga çaresiz.

45+1. Dakika: Ve ilk yarının son düdüğü çaldı. Beşiktaş Delgado ve Nobre'nin golleriyle ilk yarıyı 2-0 önde kapattı.

İKİNCİ YARI

47. Dakika: Trabzonspor'da Ayman, İbrahim Toraman'a yaptığı hareket soransı sarı kart gördü.

49. Dakika: İbrahim Toraman ikinci sarı kartı görerek kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Beşiktaş ikinci yarının henüz başında 10 kişi kaldı.

52. Dakika: Barış'ın kullandığı köşe vuruşunda ön direkte Baki vurdu kafayı. Dönen topa Ayman çok sert vurdu. ancak top savunmadan geri geldi. Bordo-mavililler 10 kişi kalan rakiplerine yüklenmeye başladı.

54. Dakika: Ersun Yanal'dan oyuna hamle geldi. Erdinç kenara alındı. Jabi şimdi oyunda.

55. Dakika: Ayman'ın sağ kanattan ceza sahasına ortasında Mustafa vurdu kafayı. Ancak top üstten dışarı gitti.

56. Dakika: Trabzonspor mutlak bir golü kaçırdı. Mustafa'nın ara pasında Umut Bulut bir anda Rüştü'yle karşı karşıya kaldı. Ancak Rüştü kalesini zamanında terkederek mutlak golü önledi.

57. Dakika: Rüştü yine mutlak bir golü önledi. Bu kez Yattara Rüştü'yle karşı karşıya kaldı. Yattara'nın sağ çaprazdan sert şutunda gole izin vermedi tecrübeli file bekçisi. Beşiktaş savunması İbrahim Toraman'ın atılmasını ardından açıklar vermeye başladı.

61. Dakika: Trabzonspor'da 10 kişi kaldı. Genç oyuncu Barış da ikinci sarı kartı görerek kırmızı kartla oyun dışı kaldı. İki takımda şimdi sahada 10 kişi.

64. Dakika: Rüştü kalesinde adeta devleşiyor. Umut Bulut'un karşı karşıya pozisyonda yaptığı vuruşta da gole izin vermedi Rüştü. İnönü Stadı Rüştü'yü ayakta alkışlıyor.

67. Dakika: İbrahim Üzülmez ile Jabi arasındaki mücadele sonrasında saha bir anda karıştı. Hakem futbolcuları sakinleştirdi. Ardından Jabi'ye de bir sarı kart çıktı.

70. Dakika: Ertuğrul Sağlam'ın oyuna ilk hamlesi geldi. Tello oyundan alındı. Aydın oyuna girdi.

73. Dakika: Delgado'nun sol kanattan Holosko'ya ara pasında Tolga çıktı ve topu kontrol etti.

77. Dakika: Sol kanattan Delgado'nun kullandığı köşe vuruşunda Baki'yi aşan topu Hüseyin kafayla uzaklaştırdı.

79. Dakika: Beşiktaş farkı 3'e çıkarttı. Aydın attı 3-0 oldu. Orta alandan Delgado'nun nefis ara pasında ceza sahası sol çaprazında topla buluşan Aydın düzgün bir vuruşla topu ağlara gönderdi: 3-0

83. Dakika: Beşiktaş 4. gole çok yaklaştı. Delgado'nun sağdan ortasında Tolga ilk pozsiyonda topu uzaklaştırdı. Top Nobre'nin önünde kaldı. Nobre'nin altı pas üzerinden sert şutunda son anda savunma ayak koydu ve mutlak bir golü önledi.

85. Dakika: Ve Nobre alkışlar eşliğinde oyundan alınıyor. bobo şimdi oyunda.

86. Dakika: Beşiktaş golleri kaçırmaya devam ediyor. Trabzonspor savunması yine az adamla yakalandı. Holosko sağdan taşıdığı topla caza sahasına kadar girdi. Ortasını yaptı. Bobo kaleciyle karşı karşıya pozsiyonda topu ağlara gönderemedi.

87. Dakika: Beşiktaş Serdar Özkan oyunda alındı. Schildenfeld şimdi oyunda.

90. Dakika: Karşılaşmaya 3 dakikalık oynanmayan süre eklendi.

90+1. Dakika: Aydın ceza sahası sağında şık bir hareketle rakibinden sıyrıldı. Kaleye sert şutunda top Tolga'da kaldı.

90+2. Dakika: Yattara bütün Beşiktaş savunmasını tek başına geçti. Ancak sağ çaprazdan çıkarttığı şutta Rüştü'yü geçemedi.

90+3. Dakika: Ve maçın son düdüğü çaldı. Beşiktaş Nobre, Delgado ve Aydın'ın golleriyle Trabzonspor'u 3-0 yenerek Süper Lig'de liderliğini sürdürdü. (Habertürk)

Kaynak: Gecce