Kartal Yuvası Tırına Çanakkale'nin Çan İlçesinde İşgaliye Parası Sürprizi

Beşiktaş'ın Lisanslı Ürünlerinin Satıldığı Kartal Yuvası Tırı İçin Çanakkale'nin Çan İlçesinde Zabıta Ekipleri Tarafından İşgaliye Ücreti İstenmesi Gerginliğe Neden Oldu.

Kartal Yuvası Tırına Çanakkale'nin Çan İlçesinde İşgaliye Parası Sürprizi

Beşiktaş'ın lisanslı ürünlerinin satıldığı Kartal Yuvası Tırı için Çanakkale'nin Çan ilçesinde zabıta ekipleri tarafından işgaliye ücreti istenmesi gerginliğe neden oldu.

Alınan bilgeye göre, Beşiktaş'ın lisanslı ürünlerini Siyah-beyazlı taraftarlara ulaştırmak üzere Çanakkale'nin Çan ilçesine gelen Kartal Yuvası Tırı, Atatürk Şehir Merkezi'nde stant açarak satışa başladı. İddiaya göre, bu sırada tırın yanına gelen sivil zabıta komiseri, kendini tanıtmadan işgaliye ücretini belediyeye yatırıp yatırmadığını sordu. Zabıta memuru sivil olduğu için buna itiraz eden araç sorumlusu Cemal Sayın ile zabıta memuru arasında kısa süreli bir tartışma yaşandı. Bunun üzerine sivil zabıta memuru 100 YTL'lik işgaliye ücretini tahsil etmek için resmi zabıta ekibini çağırdı. Bu duruma tepki gösteren bir Beşiktaş taraftarı da, yapılan uyulamaya tepki göstererek kendi cebinden 100 YTL'lik işgaliye parasını ödeyerek zabıta ekiplerine verdi. Araç Sorumlusu Cemal Sayın, Türkiye'nin her yerini gezdiklerini, ancak Çan'daki gibi bir sorunla ilk kez karşılaştıklarını ifade ederek, yaşananlara tepki gösterdi.

(GŞ-AÖ-İY-OK-S)

Kaynak: İHA