Kartal Teknik Direktörünü Arıyor

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, Dün Akşam Oynanan Fortis Türkiye Kupası Final Karşılaşmasının Ardından Siyah Beyazlı Kulüple Yollarını Ayıracağını Belirterek, "Son Senemi Hediye Ediyorum. Ligde Son Maçımızı Kayserispor ile Yapacağız ve O Karşılaşmadan Sonra Ayrılacağım. Maliyetim Olmayacak. Umarım, Benden Daha İyi Birini Bulurlar" Dedi.

Kartal Teknik Direktörünü Arıyor

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, dün akşam oynanan Fortis Türkiye Kupası final karşılaşmasının ardından siyah beyazlı kulüple yollarını ayıracağını belirterek, "Son senemi hediye ediyorum. Ligde son maçımızı Kayserispor ile yapacağız ve o karşılaşmadan sonra ayrılacağım. Maliyetim olmayacak. Umarım, benden daha iyi birini bulurlar" dedi.

Beşiktaş'ta Tigana'nın yerine kim gelsin?

Mircea Lucescu

Mustafa Denizli

Felix Magath

Ertuğrul Sağlam

Samet Aybaba

Yılmaz Vural

Hikmet Karaman

Ankette adı gündemde olan

isimlere yer verilmiştirTigana'nın ayrılma kararının ardından siyah beyazlı kulüpte teknik direktör arayışları hız kazandı. Adaylar arasında Beşiktaş'ı 100. yılında şampiyonluğa taşıyan Mircea Lucescu ile İran'ın Persapolis takımını çalıştıran Mustafa Denizli de var. Takımı Shaktar Donetsk ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Lucescu ile her konuda anlaşıldığı öne sürülürken Mustafa Denizli de siyah beyazlı kulüpten teklif aldığını açıkladı.

Beşiktaş için adı geçen diğer isimler arasında Alman teknik adam Felix Magath, Kayserispor'u çalıştıran Beşiktaş'ın eski futbolcusu Ertuğrul Sağlam, bir diğer eski Beşiktaşlı Samet Aybaba, Ankaragücü teknik direktörüü Hikmet Karaman ve Antalyaspor'u çalıştıran Yılmaz Vural var.

Siz siyah beyazlı takımın başında bu isimlerden hangisini görmek istersiniz.

Oyunu kullan ankete katıl, yorumunu yaz yayınlayalım.

BEŞİKTAŞ'A TEKNİK ADAM DAYANMIYOR

Son 10 yılda takımı çalıştıran teknik direktörler

Dönem

Teknik Direktör

Ülkesi

1997-1999

John Benjamin Toshack

Galler

1999

Karl Heinz Feldkamp

Almanya

1999-2000

Hans Peter Briegel

Almanya

2000-2001

Nevio Scala

İtalya

2001-2002

Christoph Daum

Almanya

2002-2004

Mircea Lucescu

Romanya

2004

Vicente Del Bosque

İspanya

2005

Rıza Çalımbay

Türkiye

2005-2007

Jean Tigana

Fransa

Siyah beyazlı takımda, 1997-1998 sezonunda Galli teknik adam John Benjamin Toshack ile başlayan son 10 yıllık dönemde 1'i Türk, 8'i yabancı, toplam 9 ayrı teknik direktör görev yaptı.

2002-2003 ve 2003-2004 sezonlarında takımı çalıştıran Rumen teknik adam Mircea Lucescu, bu dönemde siyah-beyazlı takımı lig şampiyonluğuna taşıyan ve en uzun süre görevde kalan tek çalıştırıcı oldu.