Kartal'dan Sessiz Prova

Beşiktaş sezon çalışmalarını sürdürdüğü Avusturya kampındaki ilk hazırlık maçında Ukrayna temsilcisi Shakhtar Donetsk ile golsüz berabere kaldı

Kartal'dan Sessiz Prova

SERDAR SARIDAĞ ve CENGİZ MALGIR - AVUSTURYA KAMPINDA

Yeni sezon hazırlıkları çerçevesinde biri kondisyon biri de turnuva olmak üzere iki etaplı bir kamp dönemi geçiren Beşiktaş, üçüncü hazırlık maçını Shakhtar Donetsk ile oynadı.

İlk iki hazırlık maçına göre yeni sezonun ilk onbirini oluşturabilecek oyunculardan kurulu bir kadroyu sahaya süren Teknik Direktör Şenol Güneş, bu kez tek forvetli bir sistem üzerinde durdu.

Takım halinde hücum ve savunma anlayışını sahaya yansıtmaya çalışan ilk yarının onbiri, Vagner Love ile gol pozisyonları bulabildi. 25. dakikadaki kafa vuruşu 27. dakikadaki vuruşları golle sonuçlanmasa bile, Brezilyalı oyuncu geçen sezondan daha iyi bir görüntü verdi. Şu ana kadar kampın en iyileri arasında olmaya devam eden Tolgay, ilk yarının maestrosu gibiydi. 38. dakikada vuruşu aut yerine kaleye gitse, hiç şüphesiz maçın adamı da olurdu.

Artılar, eksiler

İkinci yarıda ise Şenol Güneş, Larin ve Gökhan Töre'nin son durumlarını görebilmek için hem kadroda hem de taktiksel değişiklikler yaptı. 69. dakikada Gökhan Gönül'ün içeriye bıraktığı topa dokunmak isteyen Larin, kendisinden hızlı davranan kaleci Platov'u geçemedi. Larin, Medel'in 74. dakikadaki ara pasında da kaleciyle karşı karşıya kalma şansı yakaladı fakat yine kaleciden önce davranamadı. Bazı acemiliklerini kısa süre içerisinde törpülemesi halinde, Larin bu takımda daha çok şans bulur. Fakat Şenol Güneş'in de dediği eksikleri bir hayli fazla. 

Maçta Beşiktaş adına en çok dikkat çeken isimlerden biri de Necip Uysal oldu. Adı Joker'e çıkan Necip, dün Mitrovic ile birlikte stoper görevi yaptı. Başarılı oldu mu? Evet. Hele 88. dakikada gelişen Shakhtar Donetsk atağında müdahalesi, ustalık isteyen bir hamleydi. Sahadan iki takım gol çıkaramazken, Beşiktaş yeni sezon adına eksi ve artı yönlerini görebilme şansı elde etti. 

]

]

]

Kaynak: Skorer