Karşıyaka-diyarbakırspor Maçının Ardından Olaylar Çıktı

Türk Telekom Lig A'da Oynanan ve Karşıyaka'nın 1-0 Üstünlüğüyle Tamamlanan Karşıyaka-diyarbakırspor Maçının Ardından Olaylar Çıktı. Diyarbakırsporlu Taraftarlar, Galibiyet Sevincini Yaşayan Karşıyakalı Futbolcu ve Taraftarların Üzerine Yabancı Madde Attı.

Karşıyaka-diyarbakırspor Maçının Ardından Olaylar Çıktı

Türk Telekom Lig A'da oynanan ve Karşıyaka'nın 1-0 üstünlüğüyle tamamlanan Karşıyaka-Diyarbakırspor maçının ardından olaylar çıktı. Diyarbakırsporlu taraftarlar, galibiyet sevincini yaşayan Karşıyakalı futbolcu ve taraftarların üzerine yabancı madde attı.

Alsancak Stadı'nda oynanan maçın ardından balkon tribününde bulunan Diyarbakırsporlu taraftarlar, galibiyet sevincini yaşayan Karşıyakalı futbolcu ve taraftarların üzerine yabancı madde yağdırdı. Bunun üzerine Karşıyakalı taraftarlar da tribünden söktükleri koltukları, Diyarbakırsporlu taraftarlara attı. Çıkan olaylarda Karşıyakalı taraftarlarla güvenlik güçleri arasında da kısa süreli gerginlik yaşandı. Olaylar sonunda Karşıyakalı taraftarlar, 'PKK dışarı', 'Türk'ün Türk'ten başka dostu yok' sloganları atarken, taraftarlar, İstiklal Marşı'nı söyledikten sonra stadı terk etti.

(YK-KÇ-KÇ-RO-S)

Kaynak: İHA