Karşıyaka'da Yeni Yıl Konseri

Karşıyaka'da Yeni Yıl Konseri

11.01.2011 10:32 | Son Güncelleme: 11.01.2011 10:32
Karşıyaka'da Yeni Yıl Konseri

Karşıyaka Belediyesi, Şef Mihriban Sayın Yönetiminde Ziya Gökalp Kültür Merkezi'nde Yeni Yıl Konseri Düzenledi

Karşıyaka Belediyesi, Şef Mihriban Sayın yönetiminde Ziya Gökalp Kültür Merkezi'nde yeni yıl konseri düzenledi. Karşıyaka Belediyesinin açıklamasına göre, iki bölüm halinde gerçekleşen konserde ilk bölüm Kürdilihicazkar ikinci bölüm ise Muhayyerkürdi ve Acem kürdi ağırlıklı eserlerden oluştu.

Sanatseverler, Ziya Gökalp Kültür Merkezi koltuklarını tamamen doldurdu.

Konser, Tamburi Cemil Bey'in Kürdilihicazkar peşrevi ile başladı. Bestesi Nihat Akın'a ait Yaşlı Gözlerimi Kuruttum Bu Gece isimli eseriyle devam etti.

Programda, Zekai Tunca, Cevdet Çağla, Zeki Müren, Yesari Asım Arsoy, Dr. Alaatin Yavaşça, Selahattin İçli, Münir Nurettin Selçuk, Şekip Ayhan Özışık, A. Sami Toker, Ali Şenozan, Yusuf Nalkesen, Ali Erköse, Muallim İsmail Hakkı Bey gibi unutulmaz bestekarların eserleri, solistler ve koro tarafından yorumlandı.

Yeni Yıl konserinin ikinci ve son bölümünde ise ilk eser Yıldırım Gürses'in dillerde adeta marş olan Mevsimler Yas Tutup Güller Ağlasın isimli bestesi ile başladı.

Sanatseverler Karşıyaka Belediyesi Geleneksel Türk Sanat Müziği Korosu'nu ve Şef Mihriban Sayın'ı ayakta alkışladı.

(MUH-BAH) - İZMİR

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title