Karşıyaka'da Hoşgörü İftarı

Karşıyaka'da Hoşgörü İftarı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, kentin tanınmış ve önde gelen isimlerini iftar sofrasında buluşturdu.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, kentin tanınmış ve önde gelen isimlerini iftar sofrasında buluşturdu. Farklı siyasi düşünce ve dini inanıştan 100'ün üzerinde davetlinin katıldığı yemekte, dostluk ve barış mesajları verildi. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, "Huzurun kenti Karşıyaka, iftar sofrasında da hoşgörüsünü ve kucaklayıcı yönünü en iyi şekilde gösterdi" dedi.

KENTİN TÜM DİNAMİKLERİ AYNI SOFRADA

Ramazan ayı boyunca farklı iftar sofralarında Karşıyakalılarla bir araya gelen Karşıyaka Belediyesi bu kez, kentin farklı dini ve siyasi temsilcileriyle hoşgörü sofrasında buluştu. Mavişehir'de bulunan Kent Konsept Mutfak'taki davete; Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın yanı sıra, Kaymakam Sadettin Yücel, Karşıyaka Cumhuriyet Savcısı Kazım Arapoğlu, semavi dinlerin Karşıyaka'daki temsilcileri, siyasi partilerin ilçe başkanları, oda ve dernek başkanları, muhtarlar ve meclis üyeleri katıldı. Karşıyaka Müftüsü Cahit Erhun'un duasıyla açılan iftarda, konuklara hurma, çorba, et sote ve tatlı ikram edildi.

"KARŞIYAKA FARKINI GÖSTERDİ"

Tüm konuklarını restoran girişinde karşılayan Başkan Akpınar "Dünyaya bakışımız, siyasi görüşümüz, parti ya da örgütlerimiz farklı olsa da, bizi buluşturan ortak değerler vardır. Bu değerler memleketimizdir, cumhuriyetimizdir ve nihayet Karşıyaka'dır. Bugün seçilmişiyle, atanmışıyla, el birliğiyle Karşıyaka'mız için çalışıyoruz. Geçmişten aldığımız mirasa, hızla yenilerini ekliyor ve takdirle karşılanıyorsak, bu sonuçlarda hepinizin ve hepimizin emeği vardır. Bugün bu sofrada, farklı dinlerden, farklı düşüncelerden misafirleri ağırlamak da Karşıyaka'nın farkı diye düşünüyorum. Dualarımızın kabul olmasını diliyorum" dedi.

DOSTLUK VE DAYANIŞMA MESAJI

Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel ise "Bu sofrada hep birlikte olmak bizler için çok önemlidir. Ramazan Ayı, dostluk ve dayanışma duygularının pekiştirileceği bir aydır. Bu Ramazan ve Her Ramazan sloganı eşliğinde Karşıyakamızdan dünyaya, dostluk, kardeşlik, barış ve huzur mesajını en güzel şekilde vermiş olduk" diye konuştu. - İZMİR

Karşıyaka'da Hoşgörü İftarı
Karşıyaka'da Hoşgörü İftarı
Karşıyaka'da Hoşgörü İftarı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title