Karşıyaka Belediyesi Esnaf Meclisi Kuruldu

Karşıyaka Belediyesi Esnaf Meclisi Kuruldu

21.09.2011 16:20 | Son Güncelleme: 21.09.2011 16:20
Karşıyaka Belediyesi Esnaf Meclisi Kuruldu

Karşıyaka Belediyesi, Kent Konseyi Esnaf Meclisi ilk toplantısını yaptı.

Karşıyaka Belediyesi, Kent Konseyi Esnaf Meclisi ilk toplantısını yaptı.

Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında düzenlenen etkinliklerle birlikte açılan Karşıyaka Esnaf Meclisi'nin Türkiye'de yerel yönetimlere örnek olması gerektiğini belirten İzmir Esnaf Odaları Birlik Başkanı Zekeriya Mutlu, "Bizim için bu gün çok önemli bir gündür. Bu meclis hem esnafın, hem de kentin sorunlarına sahip çıkacak, çözümler üretecek" dedi.

Mutlu, yok olmaması için küçük esnafa destek verilmesi gerektiğini belirterek, Türkiye'ye örnek olabilecek böyle bir meclisin açılmasına olanak tanıdığı için Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak'ı tebrik etti.

Belediye Zabıtası ile esnafın karşısında olmak istemediklerini kaydeden Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak da, "Ne yapılacaksa birlikte yapılacak, sorunlar birlikte aşılacak. Bu meclis kendisi kararlar alacak, kendisi uygulayacak" diye konuştu.

Karşıyaka Esnaf Meclisi'nin kuruluş toplantısına CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, İzmir Esnaf Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Karşıyaka Kaymakam Vekili Kaan Peker, Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Rasim Akpınar, Ege Koop Başkanı Hüseyin Aslan, Kent Konseyi Başkanı Rıfat Özer, yaklaşık 20 esnaf odasının başkan ve yöneticileri katıldı.

- İZMİR

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title