Karşılıksız Aşk Haberleri

Karşılıksız Aşk haber, Karşılıksız Aşk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Karşılıksız Aşk - 31.8.2014
21. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali
Ada, Devlet Opera ve Balesi olarak engin repertuvarıyla antik tiyatrodan dünyaya açıldıklarını ve gelecek yıl yepyeni eserlerle yeniden sanatseverlerle buluşmayı diledi.  Daha sonra antik tiyatronun tarihi atmosferinde sahnelenen ve Giuseppe Verdi tarafından bestelenen eserde, Etiyopyalı Prenses Aida ile Mısırlı genç savaşçı Ramades'in hüzünlü aşkları anlatıldı. Aida'nın kendi ülkesinde yakalandıktan sonra bir köle olarak Mısır'a getirilmesi, Mısır Ordusu komutanı Ramades'in Aida'ya olan aşkı ile Firavun'a olan sadakati arasında kalması, Firavun'un kızı Amneris'in Ramades'e olan karşılıksız aşkı ve Aida'nın ülkesini kurtarmak için yaşadığı çelişkiler işlendi.
Karşılıksız Aşk - 12.8.2014
1. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali
  -Açılış "Habeş Prensesi Aida"yla Festivalin açılışı Giuseppe Verdi'nin "Aida" operasıyla yapılacak. 30 Ağustos'ta İzmir DOB'un sunacağı eser, Habeş Prensesi Aida'nın kendi ülkesinde yakalanıp, bir köle olarak Mısır'a getirilmesini, Mısır ordusunun komutanı Radames'in Aida'ya olan aşkı ile Firavun'a olan sadakati arasında kalmasını, Firavun'un ihtiraslı kızı Amneris'in Radames'e olan karşılıksız aşkını ve Aida'nın ülkesini kurtarmak için yaşadığı çelişkileri anlatıyor.
Karşılıksız Aşk - 16.6.2014
Kadın Memureyi Aynı Üniversitedeki Teknisyen Vurmuş
Bir üniversitede memure olarak çalıştığı öğrenilen Leyla K.'yı (27) başından yaraladıktan sonra kendi canına kıyan kişinin kimliği belirlendi.
Karşılıksız Aşk - 4.5.2013
Aşkına Karşılık Bulamayan Genç İntihara Kalkıştı
Edinilen bilgiye göre olay, Şehit Halis Şişman Mahallesi Lider Apartmanı'nda meydana geldi. A.K. (19) isimli genç, aşık olduğu kızdan karşılık göremeyince, intihar etmek için 8 katlı apartmanın çatı katına çıktı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri geldi. İtfaiye ekipleri A.K.'nin atlama ihtimaline karşılık, apartmanın altına hava yatağı açtı. Çıktığı çatı katında polislerle uzun süre konuşan ve zaman zaman aşağı bakarak, "Uzaklaşın oradan atlayacağım" diye bağıran gencin bir anlık dikkatsizliğinden faydalanan polisler, kolundan tutarak genci aşağı indirmeyi başardı. Apartmanın çıkışında olayı izleyenlerden rahatsız olan A.K., önce dışarı çıkmak istemedi. Bir süre sonra 112 Acil servis görevlisi, gencin yüzünü örtmek için yeleğini çıkarıp verince, A.K. ambulansa bindirildi. Karşılıksız aşktan dolayı intihar etmek isteyen genç, hastaneye götürüldü.
Karşılıksız Aşk - 26.4.2013
Ankaralı Ayşe Kumluca'da Hem Coştu Hem Coşturdu
Kumluca Belediyesi tarafından bu yıl 14.'sü düzenlenen Tarım ve Seracılık Festivali'nin akşam etkinliklerinde halk müziği sanatçısı Ankaralı Ayşe Dinçer sahne aldı. Konser öncesi Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya festival kapsamında düzenlenen halı saha futbol turnuvasının sponsorları ve Yörük göçüne katılan köy ve mahalle muhtarlarına plaketlerini takdim etti. Daha sonra sahneye şarkılarını kendine has tarzı ve üslubu ile seslendiren Ankaralı Ayşe Dinçer çıktı. Hayranları tarafından alkışlarla karşılanan Ankaralı Ayşe, sahne performansı ile tam not aldı. Yaklaşık bir buçuk saat sahnede kalan Ankaralı Ayşe, seslendirdiği oyun havaları ile Kumlucalıları coşturdu. Şarkılarını sahne dansı ile destekleyen Ankaralı Ayşe, sık sık hayranları ile sohbet etti. Hayranlarından birinin karşılıksız aşk yaşadığını öğrenen Ankaralı Ayşe, genç hayranı Ömer Kaptan'ı sahneye davet etti.
Karşılıksız Aşk - 4.4.2013
Öldürülen Kızın Ablası Konuştu
Y.T.'nin enişteleri T.O. ve D.Ö. de olayın karşılıksız aşk cinayeti olduğu iddialarını kabul etmedi.
Karşılıksız Aşk - 3.4.2013
Bir Aşk Hikayesi'nde Korkut Ali Gözyaşlarına Boğuldu 2. Bölüm - İzle!
Diğer tarafta Tolga ve Eda aşkında da sular durulmadı. Ceylan karşılıksız aşkının acısını bir yana bıraktı, Tolga'nın mutluluğu için çırpındı.
Karşılıksız Aşk - 2.4.2013
Erdoğan Alkan'dan Aşkın ve Şiirin Ölümsüz Kadınları
Resimlerle, fotoğraflarla, orijinal mektuplarla Alkan, edebiyatın ilham perileri olan bu kadınları, hem şairlerin, hem yakın çevrelerinin sözleriyle anlattı. Aşkın ve Şiirin Ölümsüz Kadınları'nın sayfaları arasında dolaşırken, sadece bu esin perilerinin gerçek kimliklerini tanımakla kalmayacak, şairler tarafından karakalemle çizilen resimlerini ve aile albümlerinden fotoğraflarını da bu kitapta bulacaksınız. Aşkın ve Şiirin Ölümsüz Kadınları'nı okurken, dünya edebiyatına damgasını vuran şairlere ilham veren kadınları ve o kadınların bu usta şairlerin hayatlarındaki rolünü keşfedeceksiniz. Erdoğan Alkan'ın derlediği Aşkın ve Şiirin Ölümsüz Kadınları İnkılâp Kitabevi'nden çıktı. Asla eskimeyecek kitaplardan biri olarak kütüphanenizde yer açın… Arka Kapaktan: Dünyaca ünlü 19 şair… Onlarca kadın… Binlerce dize… Ve tek ortak duygu: AŞK Shakespeare'in soneleri arasına gizlenen esmer güzeli, Edgard Allan Poe'nun ceset sevgilileri, Romantizm'in gözde çocuğu Musset'nin aynı akımın büyük romancısı George Sand ile yaşadığı büyük aşk… Baudelaire'in ölümüne kadar fırtınalı bir aşk yaşadığı Jeanne Duval, despot tavırları ile Rimbaud'yu yaratan anne Vitalie Cuif, Verlaine'nin kötü meleği Esther, Aragon'un kayın ağaçları altında yan yana ebedi uykuya yattığı Elsa… Rilke'nin şiirine yön veren Lou Salome, Paul Éluard'ın "Zümrüd-ü Anka" adıyla anılan aşkı Dominique, Mayakovski'nin sokulgan kedisi Lili Brik, Âşık Veysel'in Esma ve Gülizar'ı, Yahya Kemal'in Celile Hanım'a beslediği karşılıksız aşk ve elbette Nazım'ın kadınları… Aşkın ve Şiirin Ölümsüz Kadınları, usta şairlere yaşattıkları tutku, heyecan ve kalp kırıklıkları ile unutulmayan aşk şiirlerinin ilham perilerini yazdı.
Karşılıksız Aşk - 2.4.2013
Bir Aşk Hikayesi'nde Korkut Gerçeklere Çok Yakın
Korkut Ali annesini aramak için bir televizyon programına çıkmıştır. Program ona hiç tahmin etmediği bir gerçeğin kapısını aralar. Bambaşka bir dram beklemektedir onu. Bu durum acısını daha da artırırken annesine de giderek yaklaşmaktadır. Diğer tarafta Tolga ve Eda aşkında da sular durulmaz. Ceylan karşılıksız aşkının acısını bir yana bırakmış, Tolga'nın mutluluğu için çırpınmaktadır.
Karşılıksız Aşk - 2.4.2013
Bir Aşk Hikâyesi'nde Sürprizler Başlıyor
2. BÖLÜM ÖZETİ: Korkut Ali büyük bir sırrın kapısında! Korkut Ali annesini aramak için bir televizyon programına çıkmıştır. Program ona hiç tahmin etmediği bir gerçeğin kapısını aralar. Bambaşka bir dram beklemektedir onu. Bu durum acısını daha da artırırken annesine de giderek yaklaşmaktadır. Diğer tarafta Tolga ve Eda aşkında da sular durulmaz. Ceylan karşılıksız aşkının acısını bir yana bırakmış, Tolga'nın mutluluğu için çırpınmaktadır.
Karşılıksız Aşk - 29.3.2013
Bir Aşk Hikayesi'nde Gerçeklerin Kapısı Aralanıyor
2. Bölüm Özeti Korkut Ali annesini aramak için bir televizyon programına çıkmıştır. Program ona hiç tahmin etmediği bir gerçeğin kapısını aralar. Bambaşka bir dram beklemektedir onu. Bu durum acısını daha da artırırken annesine de giderek yaklaşmaktadır. Diğer tarafta Tolga ve Eda aşkında da sular durulmaz. Ceylan karşılıksız aşkının acısını bir yana bırakmış, Tolga'nın mutluluğu için çırpınmaktadır.
Karşılıksız Aşk - 14.3.2013
Liseli Kız, Hap İçerek Canına Kıydı
Manisa'nın Turgutlu İlçesi'nde lise öğrencisi 16 yaşındaki Şeyma Sevgilican, iddiaya göre, karşılıksız aşk nedeniyle bunalıma girip, evde bulunan ilaç kutularındaki çok sayıda hapı içerek yaşamına son verdi.
Karşılıksız Aşk - 22.2.2013
Les Misérables 1 Mart'ta Gösterimde
Les Misérables Tür: Müzikal epik Yönetmen: Tom Hooper Uyarlandığı kaynaklar: Alain Boublil ve Claude-Michel Schönberg'in müzikali Les Misérables, yapımcısı Cameron Mackintosh Kaynak romanın yazarı: Victor Hugo Senaryo: William Nicholson, Alain Boublil ve Claude-Michel Schönberg Müzik: Claude-Michel Schönberg Şarkı sözleri: Herbert Kretzmer Yapımcılar: Tim Bevan, Eric Fellner, Debra Hayward, Cameron Mackintosh Baş yapımcı: Liza Chasin Oyuncu Kadrosu: Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Eddie Redmayne Özet: Les Misérables 42 ülkede, 21 dilde, 60 milyon kişinin sahnede izlediği ve 27. yılında hala her yerde gişe rekorları kıran bir oyunun sinema uyarlamasıdır. The King's Speech (Zoraki Kral)'ın Oscar ödüllü yönetmeni Tom Hooper'ın yönetmenliğindeki, the Working Title/Cameron Mackintosh yapımında Hugh Jackman, Oscar ödüllü Russell Crowe, Anne Hathaway ve Eddie Redmayne baş rolleri paylaşıyor. Seti, 19. yüzyıl Fransa'sı temel alınarak hazırlanan Les Misérables'in, yıkılan hayalleri, karşılıksız aşkı, tutkuyu, fedakarlığı ve arınılan günahları anlatan büyüleyici bir hikayesi var.
Karşılıksız Aşk - 21.2.2013
Yaşar Ekşioğlu'ndan Tekzip
Bu arada görevli katip sözlüsü olduğunu söylediği şahısla cep telefonuyla konuşarak, kalemden dışarıya dahi çıkmış olup hiçbir şekilde kendisine silah çekme, rehin alma yada benzeri bir eylem ifşa edilmemiştir. Müvekkilim, karşı tarafın kendisini rencide etmesi nedeniyle kalemden ayrılacağı sırada içeriye polis memurları girmiş ve bu şekilde taraflar ayrılmışlardır. Polislerin yanında savcı bulunmamaktadır. Yazınız içeriğinde ise sanki hakim ve katip arasında bir aşk ilişkisi bulunduğu, hakimin karşılıksız aşkına zorlama ile rıza aradığı ve bunun sağlanması için silah çekip kapı kitlediği gibi yer alan ibarelerin gerçeklik payı bulunmamaktadır.
Karşılıksız Aşk - 8.2.2013
Uçucu Madde Kullanıp İntihara Kalkıştı
A.B.'nin karşılıksız aşk nedeniyle geçen ay üç kez intihar girişiminde bulunduğu öğrenildi.
Karşılıksız Aşk - 25.1.2013
2 Haftada 3 Kez İntihar Girişiminde Bulundu
3 DEFA İNTİHAR GİRİŞİMİ Son 2 hafta içinde bugünle birlikte aynı inşaatın çatısına çıkarak 3 defa intihar girişiminde bulunan A.B., polis tarafından ikna edilerek çatıdan indirilmiş ve ardından Kocaeli'ye gönderilmek üzere Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürülğü'ne teslim edilmişti. A.B.,geçtiğimiz yıl da karşılıksız aşk nedeniyle başka bir inşaatın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulunmıştu.
Karşılıksız Aşk - 21.1.2013
Katibi Rehin Alan Hakim, Emekliliğini İstemiş
İstanbul Adalet Sarayı'nda karşılıksız aşk yaşadığı belirtilen katibi silahla rehin alan hakimin emekliliğini istediği öğrenildi.
Karşılıksız Aşk - 18.1.2013
/ Adliyede Kadın Katibe Silahlı Rehin Bombası
64 yaşındaki hakim karşılıksız aşk beslediği iddia edilen 30 yaşındaki kadın katibi silahı ile rehin aldı.
Karşılıksız Aşk - 7.11.2012
Birlikte Çalıştığı 5 Arkadaşını Öldürdü
Rusya'nın başkenti Moskova'da Dmitri Vinogradov (29) isimli bir hukukçu, 5 kişiyi öldürdü. Karşılıksız aşk yüzünden bunalıma girdiği iddia edilen zanlı, bir eczanede birlikte çalıştığı 5 arkadaşını öldürdü, ikisini ise ağır yaraladı.
Karşılıksız Aşk - 24.9.2012
Ata Demirer 40 Kilo Verdi
Özge Borak aşkı kelimenini tam anlamıyla Ata Demirer'i eritti. Ne var ki bu erime ne karşılıksız aşktan ne de sevgiliye duyulan özlemden.
Karşılıksız Aşk - 17.8.2012
Sevilen kitap yenilendi
İzmir'de İktisat Fakültesi öğrencileri arasında geçiyor olaylar. Güldem ile Ersin sevgilidir. Gökalp adlı arkadaşları ise bir süre önce Güldem'e olan karşılıksız aşkı nedeniyle intihar etmiştir.
Karşılıksız Aşk - 12.8.2012
'Genç Werther'in Acıları' Ayakta Alkışlandı
Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'ndeki gösteriyi aralarında gateteci ve televizyon programı yapımcısı Nebil Özgentürk ve eski bakanlardan İmren Aykut'un da bulunduğu yaklaşık bin kişi izledi. İki saatlik gösteride, Yelena Şekalyova'nın piyanosu eşliğinde dans eden balerin ve baletler izleyenleri hayran bıraktı. J. Wolfgang Von Goethe'nin eserinden uyarlanan, Yannick Bouguin tarafından koreografisi hazırlanan temsilde, Werther'in Chorlotte'ye duyduğu karşılıksız aşkı anlatıldı.
Karşılıksız Aşk - 31.7.2012
İntihar Girişiminde Bulunan Genç Hastanede Öldü
Karşılıksız aşk yüzünden yaşamına son verdiği ileri sürülen Ayhan'ın cenazesinin, Selçuk ilçe mezarlığında toprağa verileceği öğrenildi.
Karşılıksız Aşk - 30.7.2012
Eczanede İntihar Girişimi
İzmir'in Selçuk İlçesi'nde 24 yaşındaki E.A., müşteri gibi girdiği bir eczanede başına dayadığı tabancayla intihar girişiminde bulundu. Karşılıksız aşk yüzünden canına kıymak istediği iddia edilen E.
Karşılıksız Aşk - 20.7.2012
Antalya'da Karşılıksız Aşk İntiharı
Tek taraflı aşk nedeniyle girdiği bunalım sonucu, sevdiği kadının işyerinin bulunduğu apartmanın boşluğuna kendini asarak canına kıydı.
Karşılıksız Aşk - 20.7.2012
Antalya'da Karşılıksız Aşk İntiharı
Antalya'da M. Ö. iddiaya göre,yaşadığı tek taraflı aşk nedeniyle girdiği bunalım sonucu, sevdiği kadının işyerinin bulunduğu apartmanın boşluğuna kendini asarak canına kıydı.
Karşılıksız Aşk - 16.7.2012
Düğünde, Karşılıksız Aşk Beslediği Kızı Vurdu
Kahramanmaraş'ta 22 yaşındaki Mehmet K., gittiği düğünde, aşkına karşılık vermeyen 18 yaşındaki E.K.'yı av tüfeğiyle vurarak ağır yaraladı.
Karşılıksız Aşk - 8.7.2012
İşsiz Amca, Yeğenlerine Sahip Çıktı
Ailesinin geçimini çobanlık yaparak sağlayan ve sağ tarafı felçli olan Hüsnü Çavdar, "Ağabeyim ve hanımı bir tanığıdın karşılıksız aşkın kurbanı oldu.
Karşılıksız Aşk - 6.7.2012
Çobanlık Yapan Amca, Ölen Kardeşinin 5 Çocuğuna Sahip Çıktı
Ailesinin geçimini çobanlık yaparak sağlayan ve sağ tarafı felçli olan Hüsnü Çavdar ise "Ağabeyim ile hanımı bir tanığıdın karşılıksız aşkına kurban oldu.
Karşılıksız Aşk - 2.5.2012
Can Dündar'dan Esaslı Protesto
Aşkta ölümle yaşam arasında ters orantı var." Can Dündar'ın yeni kitabı Aşka Veda, değişen dünyanın biçim bozumuna uğrattığı kadın-erkek ilişkilerine mercek tutuyor. Beş bölümden oluşan kitabın ilk bölümünde Can Dündar; edebiyatta aşkı, yalnızlığı, özlem duygusunu, yazar ve şairlerin aşk anlayışını anlatıyor. "Ey Aşk, Sen Nelere Kadirsin" adlı ikinci bölüm ise adından da anlaşılacağı gibi eşine az rastlanır sevda öyküleri açığa çıkıyor: Sırrı Sakık'ın Kürt davasını hiçe sayan tutkusu, Aziz Nesin'in yaşlı genç, tüm sevgililerine yazdığı ama bir türlü yollayamadığı mektuplar, İzmirli bir kızın Mardinli bir Kürt gence duyduğu karşılıksız aşk ve bir delikanlının vitrin mankenine olan imkansız aşkı… "Kadın / Erkek, Bizim Kadınlarımız ve Erkeklerimiz" adlı bölüm, hem kadın ve erkeklerin farklı doğalarına dair saptama ve gözlemleri, hem popüler kültürün yarattığı isimleri (İbrahim Tatlıses, Fatmagül, Seğer Ağa, Hülya Avşar) hem de Nazım Hikmet gibi yakın tarihten önemli isimlere dair anekdotlar ışığında, Türk milletinin kadın-erkek ilişkisi tipolojisi üzerine değerlendirmeleri barındırıyor.
Karşılıksız Aşk - 30.4.2012
Liseli Tuba, Karşılıksız Aşk Kurbanı
17 yaşındaki lise öğrencisi Tuba, okuduğu okulun bahçesinde boğularak öldürüldü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Karşılıksız Aşk Haberleri | Karşılıksız Aşk Haber - Haberler - Sayfa 3 - Karşılıksız Aşk haberleri, son dakika karşılıksız aşk haber ve gelişmeleri burada. Shakespeare'in En Sevilen Komedilerinden 12. Gece.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.12.2020 20:36:11. #1.15#
title