Kurban Bayramı namazı kılındı

Anadolu Ajansı / Cüneyt Çelik - Haberler | Güncel

Bayram namazından görüntü Bayramlaşmadan görüntü Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz'den röportaj Kars'ta vatandaşlar Kurban Bayramı namazını kılmak için başta tarihi Kars Kalesi eteklerinde bulunan Evliya Camisi olmak üzere kentteki camileri doldurdu.

Bayram namazından görüntü

Bayramlaşmadan görüntü

Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz'den röportaj Kars'ta vatandaşlar Kurban Bayramı namazını kılmak için başta tarihi Kars Kalesi eteklerinde bulunan Evliya Camisi olmak üzere kentteki camileri doldurdu. Vatandaşlar Kovid-19 nedeniyle sosyal mesafe kuralına uyarak namaz kıldı, ardından da bayramlaştı.

Vali ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, bayram nedeniyle Kovid-19'un unutulmaması gerektiğini ve ona göre kurallara uyarak hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

Kars'ta aldıkları tedbirlerle vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesini sağlamaya çalıştıklarını anlatan Öksüz, "Kurban Bayramının tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum. Bütün bayramlar birlik beraberlik, hoşgörü, sevgi, açısından önemli günlerdir. İnşallah bugün, bütün bayramlar gibi sevgi hoşgörü birlik beraberlik vesile olur. Bir hatırlatmada yapmak istiyorum, henüz salgın hastalıktan çıkmış değiliz. Karslı vatandaşlarımızdan şunu rica diyorum. Tabi ki bayram ziyareti yapacaklar fakat kısa şekilde yaparlarsa ve maske ve mesafe kurallarına uyarlarsa bayramı daha huzurlu daha mutlu geçirirler." dedi.

Kurban Bayramı namazı kılındı
Kurban Bayramı namazı kılındı
Kurban Bayramı namazı kılındı
Kurban Bayramı namazı kılındı

Kaynak: Anadolu Ajansı / Cüneyt Çelik

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title