Kars'ta Spor Kulüpleri Ortak Hareket Etme Kararı Aldı - Haberler
Haberi Paylaş

Kars'ta Spor Kulüpleri Ortak Hareket Etme Kararı Aldı

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Yerel
Kars'ta Spor Kulüpleri Ortak Hareket Etme Kararı Aldı

Karsspor yönetimi ilde faaliyet yürüten spor kulüplerinin yöneticileriyle bir araya geldi.

Kars spor yönetimi ilde faaliyet yürüten spor kulüplerinin yöneticileriyle bir araya geldi. Toplantı sonrası konuşan Karspor Başkanı Muharrem Yıldız, ortak hareket etme kararı aldıklarını söyledi.

Karsspor tesislerindeki toplantı, Demirspor Başkanı İdris Yılmaz, Susuzspor Başkanı Ogüz Yasin Zerman, Kars Özel İdare Başkanı Tuncay Alınterim, Genç Kafkars Spor Başkanı Emre Okan Bayramoğlu, Selimspor Başkanı Zahir Yaşar Türk, Gazi Karsspor Başkanı Muhammet Karahal'ın yanı sıra Amatör Spor Klüpleri Fedarasyonu Başkanı Burhan Taş, Merkez Hakem Komitesi Başkanı İsmet Aydın ve Kasspor Teknikdirektörü Sunay Güneş ile Kasspor Başkanı Muharrem Yıldız, Yönetim Kurlu üyeleri Yücel Oran, Yıldıray Eyüp Özdemir’in katılımıyla gerçekleşti. Fikir alışverişinde bulunan heyet, sorunları dile getirdi, ortak hareket etme kararı aldı.

Karsspor Başkanı Muharrem Yıldız, ildeki spor kulüplerinin Karsspor’u bir abi olarak gördüklerini, buna karşılık bir beklentinin olduğunu gördüklerini belirtti. Yıldız, "Bu şehrin takımı Karsspor ve bu takımı üst liglere çıkarmak için birlikte hareket etmemiz gerektiği konusunda ortak karara vardık. Nasıl mı? Güç birliğine gitmemiz lazım, gitmez isek talep ve isteklerimize cevap alamıyoruz. Kasspor’un alt yapısını hazırlayalım ve gençlerimizi yetirştirip bir yerlere taşıyalım diyoruz." dedi.

Şehirlerinde atanmışların ve seçilmişlerin spora hiç bir destek vermediklerini vurgulayan Yıldız, ilki gerçekleşen 'Kars Spor Kulüpleri Buluşuyor' etkinliğinin bundan sonra devam edeceğini aktardı.

Muharrem Yıldız, "Karsspor olarak biz bundan sonra yapacağımız bütçeye diğer klüplerimizi de dahil edeceğiz. Bunun sözünü verdik. Onlar da bize destek olacaklar." diye konuştu.

Kars Amatör Spor Klüpleri Fedarasyonu Başkanı Burhan Taş ise 16 takımın federasyonlarına üye olduğunu, bunlardan bir tanesinin de Karsspor Kulübü olduğunu ve şehri Bölgesel Amatör 2. Lig'de temsil ettiğini kaydetti.

Cİhlas Haber AjansıN - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title