Kars'ta Sele Kapılan Yaşlı Kadını Köylüler Kurtardı

Kars'ta Sele Kapılan Yaşlı Kadını Köylüler Kurtardı

Kars'ın Arpaçay İlçesine Bağlı Tomarlı Köyünde Aşırı Yağışlar Nedeniyle Oluşan Sel Sularına Kapılan Yaşlı Bir Kadın, Köylüler Tarafından Kurtarıldı.

Kars'ta Sele Kapılan Yaşlı Kadını Köylüler Kurtardı

Kars'ın Arpaçay ilçesine bağlı Tomarlı köyünde aşırı yağışlar nedeniyle oluşan sel sularına kapılan yaşlı bir kadın, köylüler tarafından kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre, dün akşam saatlerinde meydana gelen aşırı yağışlar nedeniyle Tomarlı köyünde Hanımkız Deresi'nin taşması sonucu Abide Güler (70) isimli kadın sel sularına kapıldı. Köy halkı tarafından kurtarılan kadın, kaldırıldığı Kars Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Tedavisinin ardından yaşlı kadın taburcu edildi.

Öte yandan, sel suları nedeniyle 15 ev kısmen zarar gördü, 8 büyükbaş hayvan telef oldu, 4 traktör römorku da sel sularına kapılarak kullanılmaz hale geldi. Dere yakınında bulunan Söğütlü, Polat ve Tomarlı köylerine ait ekili alanlarda büyük çapta maddi zarar meydana geldi.

Kağızman'ın Kuloğlu köyü yakınlarında ise Nida Mutlu isimli sahsın kullandığı 10 PP 124 plakalı TIR, sel sularının biriktiği çamura saplanması sonucu yan yattı. Araçta 40 bin YTL civarında maddi zarar oluştuğu kaydedildi. Iğdır'dan Erzurum'a gitmekte olan İsrafil Mecit idaresindeki 75 AU 751 plakalı TIR da aynı bölgede çamura saplandı. Iğdır-Erzurum Karayolu da TIR'ların çamura saplanması sonucu bir süre ulaşıma kapandı. Karayolları ekiplerinin yoğun çalışması sonucunda ulaşım tek yönlü olarak

sağlanabildi.

(BA-İRT-OK-Y)