Kars'ta Kar Eğlencesi

Kars'ta Çocuklar ve Gençler, Gün Boyu Devam Eden ve Akşam Saatlerinde Lapa Lapa Yağan Kar Altında Gönüllerince Eğlendi. Çocuklar, Caddelerde Kızak Kaydı, Gençler İse Yürüyüş Sırasında Bolca Kar Yedi.

Kars'ta Kar Eğlencesi
17.12.2009 22:09 | Son Güncelleme: 17.12.2009 22:09

Kars'ta çocuklar ve gençler, gün boyu devam eden ve akşam saatlerinde lapa lapa yağan kar altında gönüllerince eğlendi. Çocuklar, caddelerde kızak kaydı, gençler ise yürüyüş sırasında bolca kar yedi.

Kar yağışı nedeniyle kent dışında tipi etkili olurken araç geçişlerine kontrollü izin verildi. Kent merkezinde de kar lapa lapa yağınca ortam tam bir eğlenceye dönüştü. Aileler çocuklarıyla birlikte kar altında gezintiye çıktı. Kimi şemsiye alıp ıslanmaktan korundu kimi de hem yürüdü hem de kar yedi.

Kar en çok da gençlerin ve çocukların eğlencesi oldu. Gençler birbirlerinin ellerinden tutarak yokuş aşağı kayarken kimi zamanda birbirlerine kartopu atarak eğlencelerine eğlence kattı.

Çocuklar ise karı fırsat bilip kızaklarını kaptıkları gibi cadde ve sokakların yolunu tuttu. Trabzon ve Erzurumlu ailelerin çocukları Büşra, Sinan ve Muhammed Talha trafikte seyreden araçların arasında kızak kayarak hayatlarını tehlikeye attıklarının farkında bile olmadılar. Düşe kalka kızak kayan çocuklar saatlerce eğlendi. Çocuklar, karı çok sevdiklerini ve her kar yağışında kendilerini dışarı atıp kızak kayıp, kardan adam yaptıklarını söylediler.

Kars'taki kar eğlencesi geç saatlere kadar sürdü. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title