Kars'ta Kadınlar Günü Etkinliği

Kars'ta Kadınlar Günü Etkinliği

Kars'ta, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Nedeniyle, Kars Belediyesi ve Kadın Sivil Toplum Kuruluşlarının Ortaklaşa Düzenlediği Etkinliğe Katılan Kadınlar Gönüllerince Eğlendi.

Kars'ta Kadınlar Günü Etkinliği

Kars'ta, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, Kars Belediyesi ve kadın sivil toplum kuruluşlarının ortaklaşa düzenlediği etkinliğe katılan kadınlar gönüllerince eğlendi.

Kars Belediyesi, Kent Konseyi Kadınlar Meclisi, Türk Anneleri Derneği, Korumaya Muhtaç Çocukları Koruma Derneği, Kadın Merkezi (KAMER), Kars Kültürünü Tanıtma Derneği, Karslı Girişimci Kadınlar Derneği, Yenişehir ve Merkez Mahallesi muhtarlıkları ile Öğrencileri Koruma Derneği'nin desteğiyle tertip edilen etkinlik Turgutreis Düğün Salonu'nda yapıldı. Yaklaşık bin 500 kadının iştirak ettiği eğlence programına Vali Mehmet Ufuk Erden'in eşi Fatma Yeşim Erden, Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu'nun eşi Ayşe Alibeyoğlu, Kars-Ardahan-Iğdır Kalkınma Vakfı Başkanı Yıldız Laçiner ve kadın sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle üyeleri de katıldı. Kentteki kadın sivil toplum kuruluşları ve belediye meclisinin "Yılın Kadını" seçtiği Yıldız Laçiner'e Vali eşi Yeşim Erden tarafından plaket verildi. Laçiner, bu plaketin kendisi için önemli bir yeri olduğunu, çünkü bunu kadınların verdiğini söyledi. Plaketin verilmesinden sonra eğlence başladı. Salonu tıka-basa dolduran kadınlar, yerel sanatçı Meliha Kaya ile Grup Dostlar'ın seslendirdiği türküler eşliğinde gönüllerince eğlendi. Kafkas halk oyunları ekiplerinin bıçaklı gösterisi nefes keserken, sahnelenen "Aşık ile Maşuk" adlı oyun ise salondakileri kahkahalarla güldürdü.

(BA-OK-Y)

Kaynak: İHA