Kars'ta Hava Ulaşımına Sis Engeli

Kars'ta Hava Ulaşımına Sis Engeli

Kars'ta hava ulaşımına sis engeliKARS - Kars'ta gece başlayan ve sabahta etkisini sürdüren sis, ulaşımı olumsuz etkiledi.

Kars'ta hava ulaşımına sis engeli

KARS - Kars'ta gece başlayan ve sabahta etkisini sürdüren sis, ulaşımı olumsuz etkiledi. Yoğun sis nedeniyle bazı uçak seferleri iptal edilirken, bazı uçak seferleri de gecikmeli yapılacak.
Kentte gece etkili olan sis, hava ve kara ulaşımını olumsuz etkiliyor. Görüş mesafesinin sıfıra düştüğü Kars'ta, bazı uçak seferleri iptal edildi.
Kars Harakani Havalimanı'ndan edinilen bilgilere göre; Kars'a saat 10.30'da inmesi planlanan ANADOLUJET'in THY 7090 uçuş numaralı Ankara - Kars seferi ile Kars'tan saat 11.00'de kalkması planlanan THY 7091 uçuş numaralı Kars - Ankara seferi sis nedeniyle iptal edildi.
Kars'a saat 10.00'da inmesi planlanan PEGASUS'un PC 2590 uçuş numaralı İstanbul Sabiha Gökçan - Kars seferi ve SunExpress'in XQ 9114 uçuş numaralı İzmir - Kars seferi ise gecikmeli yapılacak.
Kars Harakani Havalimanı yetkilileri, sisin etkisini kaybetmesinin ardından hava ulaşımının normale döneceğini bildirdi.

Kaynak: İHA