Haberler » Spor » Haber

Kars'ta Halı Saha açılışı...

Kars'ın Selim ilçesinde kaymakamlık tarafından yapılan halı sahanın açılışı, protokol üyeleri ile basın mensuplarının maçı ile yapıldı. Kars Valisi Mehmet Ufuk Erden'in de oynadığı karşılaşmayı gazeteciler 7-4 kazandı.

Kars'ta Halı Saha açılışı...

Kars'ın Selim ilçesinde kaymakamlık tarafından yapılan halı sahanın açılışı, protokol üyeleri ile basın mensuplarının maçı ile yapıldı. Kars Valisi Mehmet Ufuk Erden'in de oynadığı karşılaşmayı gazeteciler 7-4 kazandı.

Selim Kaymakamlığı tarafından ilçe merkezinde yaptırılan halı sahaya görkemli bir açılış düzenlendi. Kars Valisi Mehmet Ufuk Erden, Selim Kaymakamı Yunus Kalaycı ve Kars Belediye Başkan Yardımcısı Dünyamalı Demir'in kurdelasını kestiği sahanın açılış maçında Valilikspor ile Medyaspor karşı karşıya geldi.

Maç öncesinde Vali Erden'in izniyle bir jest yapan basın mensupları havai fişek patlattı. 2 ay içerisinde inşa edilen bin metrekarelik saha hakkında bilgi veren Kaymakam Kalaycı, sahada 125 milimetre yapay çim kullanıldığını ve çelik konsorsiyum ile sahanın üzerinin kapatıldığını söyledi.

Vali Erden ise, Selim'in, Kars'ın gelişmekte olan ilçelerinden biri olduğunu kaydederek, "Hem havaalanına, hem de Sarıkamış Kayak Merkezi'ne yakın olması ve duble yol üzerinde olması Selim'i cazibe noktası haline getirmiştir. Eğitim kurumları, spor kompleksleri ve yapılanmada olan artış ilçeye rağbeti artırmıştır. Bu halı sahanın Selim'de sağlıklı yaşama önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum." dedi.

Vali Mehmet Ufuk Erden'in yanı sıra, Vali Yardımcı Doğan Demirdaş, Kars Belediye Başkan Yardımcısı Dünyamalı Demir, Sarıkamış Kaymakamı Rahmi Köse, Selim Kaymakamı Yunus Kalaycı ve Selim İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kadir Özyurt'tan oluşan Valilikspor ile gazeteciler Bedir Altunok, Murat Kaban, Murat Daşdemirci, Mukadder Yardımcıel, Tacettin Durmuş, Fikret Kaban ve Vali Yardımcısı Mustafa Özkaynak'tan oluşan Medyaspor arasında futbol karşılaşması oynandı.

Maçın ilk 15 dakikasında görev yapan Vali Erden'in yerine Selim İlçe Emniyet Amiri Vekili Süleyman Güney oynarken, daha sonra da Yüzbaşı Kadir Özyurt'un yerine Askerlik Şube Başkanı Üsteğmen Uğur Çiğdem görev yaptı. Karşılaşmanın ilk yarısını 3-0 önde kapatan basın mensupları maçı 7-4 kazanmayı başardı.

Son düdükten sonra Vali Erden, Medyaspor'u tebrik ederek alkışladı. Saha dışında meşale yakarak galibiyetlerini kutlayan gazeteciler de rakiplerini alkışladılar. Vali Erden daha sonra Selim Öğretmen Evi'nde yöneticiler ve basın mensupları için bir yemek verdi.