Kars'ta Galatasaray Coşusu

Galatasaray'ın, Turkcell Süper Lig'in 34. Haftasında Kendi Sahasında Gençlerbirliği Oftaşspor'u 2-0 Mağlup Ederek, 2007-2008 Sezonunu Şampiyon Olarak Tamamlaması Kars'ta Coşkuyla Karşılandı. Binlerce Taraftar Sarı-kırmızı Bayraklarla Cadde ve Sokaklarda Zafer Koşusu Yaparken, Bazı Taraftarlar İse Şampanya Patlattı.

Kars'ta Galatasaray Coşusu

Galatasaray'ın, Turkcell Süper Lig'in 34. haftasında kendi sahasında Gençlerbirliği Oftaşspor'u 2-0 mağlup ederek, 2007-2008 sezonunu şampiyon olarak tamamlaması Kars'ta coşkuyla karşılandı. Binlerce taraftar sarı-kırmızı bayraklarla cadde ve sokaklarda zafer koşusu yaparken, bazı taraftarlar ise şampanya patlattı.

Maçın bitiş düdüğüyle birlikte binlerce Karslı Galatasaray taraftarları sokaklara döküldü. Şampanya patlatarak kutlamalarına start veren taraftarlar, daha sonra dev Galatasaray bayrağı ile caddede zafer koşusu yaptılar. Slogan ve ıslıklarla coşan taraftarlar daha sonra cadde üzerindeki Aslan heykeline sarı-kırmızı bayrak çektiler.

Yüzlerce araçtan oluşan konvoy ise kentin işlek caddelerinde zafer turu attılar. Araç konvoyunda ilginç görüntüler yaşanırken, tehlikeli görüntülere de rastlandı. Kamyonet kasalarına binen yaşı küçük taraftarlar düşme tehlikesi geçirirken, kamyonet içindeki tahta iskeletlere binen taraftarlardan bazıları da yürekleri ağızlara getirdi.

Kutlamalarda en çok dikkati ise çocuklar çekti. Çoğunluğu çocuklardan oluşan taraftarlar saatlerce kutlamalarına devam ettiler.

(BA-MFS-S)