Kars'ta 9 Yaşındaki Çocuğun Kaybolması

Kars'ta 9 Yaşındaki Çocuğun Kaybolması

Kars Valisi Tepe: "Şu ana kadar henüz bir netice alamadık.

Kars'ta 9 Yaşındaki Çocuğun Kaybolması

Kars Valisi Eyüp Tepe, kentte 9 yaşındaki çocuğun kaybolmasına ilişkin, "Şu ana kadar henüz bir netice alamadık. İnşallah sağ salim kardeşimizi, Mert kardeşimizi buluruz. Şu aşamada bir haber yok" dedi.

Tepe, gazetecilere yaptığı açıklamada, talihsiz bir olayla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, olayın MOBESE kayıtlarına göre dün 14.30 civarında gerçekleştiğini söyledi.

Görüntülere göre emniyet mensuplarının yoğun bir takip yaptığını anlatan Tepe, "Kars'taki hem bizim merkezi sistemi bağlı MOBESE kayıt sistemlerini hem de iş yerlerinin kayıtlarını tek tek ele aldılar. Şehrin ortasında olan bir şey öyle çok kenarda köşede olan bir yerde değil" diye konuştu.

Şu ana kadar henüz bir netice elde edemediklerine vurgu yapan Tepe, şunları kaydetti:

"Sadece bir fotoğraf var. O fotoğraftaki kareleri çoğaltacaklar. Bu çocukla beraber o şahsı görenler var mı diye bugün tek tek çarşıda çalışma yapılmaya başlanmıştır. Bir yandan çalışmalar devam ediyor diğer taraftan da bütün MOBESE sistemindeki kayıtlarımızı teker teker bütün arkadaşlarımız başında inceliyor. Şu ana kadar henüz bir netice alamadık. İnşallah sağ salim kardeşimizi, Mert kardeşimizi buluruz. Şu aşamada bir haber yok."

Tepe, bir gazetecinin "CHP belediye başkan adayının yeğeni olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz. Siyasi bir yönü olabilir mi?" sorusunu da, "Her yönüyle inceliyoruz. Ortada somut bir tehdit, delil gözükmeyince ben öyle bir tahminde bulunamam. Her yönüyle bakmak durumundayız, her yönüyle incelemek durumundayız. 'Kaçırıldı mı? Başka bir şey mi oldu? Kayıp mı oldu?' Her yönüyle bakmamız lazım. Sağlıklı bilgilerle sizleri bilgilendirmek isterim. Şimdilik elimdeki bilgileri sizlerle paylaşıyorum" şeklinde yanıtladı.

Olayı gerçekleştiren şahsa ait bir bilgiye de ulaşamadıklarını kaydeden Tepe, "Maalesef yüzü gözükmüyor. O anı birileri görmüş olabilir düşüncesiyle şu aşamada daha ileri bir görüntü var mı diye araştırıyoruz" ifadelerini kullandı. - Kars