Kars: Kars Valisi Erden'den Siyasi Parti İl Başkanlarına Ziyaret

Kars: Kars Valisi Erden'den Siyasi Parti İl Başkanlarına Ziyaret

Kars Valisi Mehmet Ufuk Erden, siyasi parti il başkanlarını ziyaret etti.

Kars: Kars Valisi Erden'den Siyasi Parti İl Başkanlarına Ziyaret

Kars Valisi Mehmet Ufuk Erden, siyasi parti il başkanlarını ziyaret etti.

İlk olarak AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Vali Mehmet Ufuk Erden, İl Başkanı Remzi Aras ve parti yönetimi tarafından karşılandı. Burada gazetecilerin sorularını cevaplandıran Vali Erden, "Valilik olarak Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ile irtibat içerisindeyiz. Polis mıntıkası ve kırsal kesimlerde yasaların verdiği çerçeveler içerisinde çok ciddi tedbirlerimiz var. Huzur bizim için çok önemli. Huzurumuz olursa, ağzımızın tadı olursa, hem evimizde hem ilimizde hem ülkemizde sorunları çözme bize yük getirmeyecektir. Kısa zamanda sorunları çözeceğiz. Asayiş ve güvenlik bizim için önemli. Zaman zaman kamuoyuna yansıyan noktada emniyet ve jandarmamızın güzel çalışmaları var. Halkımızı bu terör konusunda hep yanımızda gördük. Bundan ötürü de halkımıza teşekkür ediyorum. Çünkü huzuru hepimiz istiyoruz. Yasalar çerçevesinde gereken tedbirlerimizi ve çalışmalarımızı iyi niyetli olmayan insanların fırsat bulamayacağı bir tedbirler yumağıyla hareket ediyoruz. Zayıf karakterde olan insanların düşünceleri, zihniyetleri ve örgütlere fırsat vermemek gerekir" dedi.

Vali Erden, geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralanan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Amasya Milletvekili Akif Gülle için "geçmiş olsun" dileğinde bulundu.

AK Parti Kars İl Başkanı Remzi Aras ise Vali Mehmet Ufuk Erden'e 5 aylık görev süresi içerisinde halkla kurduğu sıcak ve samimi ortamların güven duygusunu artırmaya yettiğini söyledi. Aras ayrıca, Kars'ta ilk kez bir valinin siyasi parti il başkanlarını ziyaret ettiğini de sözlerine ekledi.

AK Parti il yöneticileriyle tek tek tanışan Vali Erden, parti il binasından çıkışta kendisini selamlayan boyacı çocuklarla sohbet etti. Çocuklara bu yaşta çalışmayı öğrenmelerinin gelecekte faydasını göreceklerini belirten Vali Erden daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars il binasına geçti. Vali Erden'i burada CHP İl Başkanı Ekrem Alp ve parti yöneticileri karşıladı.

Vali Erden, mecliste grubu bulunan partilerin il teşkilatlarına ziyaretlerinin yarın da devam edeceğini söylerken, CHP İl Başkanı Ekrem Alp ise, "Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir özelliği de Cumhuriyeti kuran Atatürk'ün genel başkanlığını yapmış olduğu bir parti olmasıdır. Devleti temsil eden bir valinin böyle bir partiyi ziyaret etmesi de bizi onurlandırmıştır" diye konuştu.

Kaynak: İHA