Kars: Kars'ta Şüpheli Çanta Paniği

Kars: Kars'ta Şüpheli Çanta Paniği

Kars'ta, Bir Kahvehanenin Önüne Bırakılan ve Polis Tarafından Fünye ile Patlatılan Şüpheli Okul Çantasından 40 Adet Kitap Çıktı.

Kars: Kars'ta Şüpheli Çanta Paniği

Kars'ta, bir kahvehanenin önüne bırakılan ve polis tarafından fünye ile patlatılan şüpheli okul çantasından 40 adet kitap çıktı.

Edinilen bilgilere göre, Ortakapı Mahallesi Sabuncular Sokak'ta bir kahvehanenin önüne bırakılan ve gün boyu kimsenin gelip almadığı askeri kamuflajlı okul çantası, kahvehane sahibi İsa Minhisar tarafından polise bildirildi. Olay yerine gelen ekiplerce geniş güvenlik önlemleri alındı ve içerisinden sesler geldiği bildirilen çantaya bomba imha uzmanı dikkatli bir şekilde yaklaştı. Fünye ile patlatılan çantanın içerisinden çıkan bol miktarda kitap bir hayli şaşırttı. Fünyenin etkisiyle parçalanan çantanın içinden çıkan 40 adet üniversiteye hazırlık ve lise son sınıfı kitapları zarar görmezken, çantanın sahibine ulaşılmaya çalışılıyor.

Bu sırada, emniyet ekiplerinin tedbir aldığı bölgeye gelen bir simitçi, şüpheli çantayı umursamadan kameramanlara dönerek taklit yapmak istediğini söyledi. Simitçi daha sonra durumun farkına varınca olay yerinden uzaklaştı.

Çantanın imhası olayını takip eden kameramanlar ise, çantanın patlatılacağını öğrendikten sonra kameralarını kaldırım üzerine sabitleyerek olay yerinden uzaklaştı. Kameramanlar, patlamadan hemen sonra kameralarını alarak işlerine devam etti.

Kaynak: İHA