Kars: Kars Emniyet Müdürü Demirci, Muhtarlarla Biraraya Geldi

Kars: Kars Emniyet Müdürü Demirci, Muhtarlarla Biraraya Geldi

Kars Emniyet Müdürü İbrahim Demirci, mahalle muhtarlarıyla yaptığı toplantıda, vatandaşların desteğiyle olayların önüne geçilebileceğini söyledi.

Kars: Kars Emniyet Müdürü Demirci, Muhtarlarla Biraraya Geldi

Kars Emniyet Müdürü İbrahim Demirci, mahalle muhtarlarıyla yaptığı toplantıda, vatandaşların desteğiyle olayların önüne geçilebileceğini söyledi.

Kars Polisevi'nde düzenlenen ve İl Emniyet Müdürü İbrahim Demirci, emniyet müdür yardımcıları, birim amirleri, merkez muhtarları ve mahalle sakinlerinin katılımıyla gerçekleşen 'Huzur Toplantısı'nda Kars'taki sorunlar, bunların çözümü ve istekler konuşuldu. Emniyet Müdürü Demirci, Kars'taki olayların başında hırsızlığın göze çarptığını ifade ederek, tüm olayların çözümü için vatandaşın polise yardımcı olması gerektiğinin altını çizdi. Özellikle 155 Polis İmdat telefonun aranması gerektiğini söyleyen Demirci, el ele verildiği zaman olayların üstüne gidilebileceğini dile getirdi. Demirci, vatandaşın ihbarlarının kendileri için çok kıymetli olduğunu belirterek, muhtarlara 155'i aramaktan çekinmemelerini tavsiye etti.

Demirci, Kars ve ilçelerinde 2006 yılının ilk 5 ayında meydana gelen olayları şöyle sıraladı:

"Şahsa karşı işlenen suçlar; 6 cinayet, 33 yaralama, 18 kız kaçırma, 8 adet aile mensuplarına kötü muamele olayı, 2 yasak kumar oynatma, 7 adet genel ahlaka aykırı suçlar (fuhuş, ırza geçme), 6 tane polise mukavemet, 6 tane de devlet memuruna mukavemet, 43 tane 6136 sayılı kanuna muhalefet, 8 adet meskun mahalde silah atma. Bunların yanısıra mala karşı işlenen suçlar da meydana gelmiştir. Bunlar ise; 37 defa evden hırsızlık, 81 defa işyerinden hırsızlık, 9 adet resmi kurumdan hırsızlık, 5 defa otomobilden hırsızlık, 4 otomobil hırsızlığı, 3 yankesicilik, 2 büyükbaş hayvan kaçakçılığı, 5 gasp, 28 yangın olayı."

Demirci, Kars merkezde 21 nokta tayin ettiklerini ve buralarda ekiplerin uygulama yaptıklarını açıkladı. Demirci, vatandaşların bu ekiplere şikayetlerini söylemelerinin de kendileri için uygun olacağını anlattı. Özellikle hırsızlık olaylarına değinen Demirci, bu olayların gece yarısından sonra işlenmesinin önüne geçebilmek için de 12 tane ekibin sabahın ilk ışıklarına kadar belirlenen bölgelerde tedbir aldıklarını aktardı.

Daha sonra Demirci, mahalle muhtarlarının sorunlarını dinledi. Muhtarların ise hırsızlık, hayat kadınlarının çalıştığı oteller, trafik, araç parkları, hızlı araç kullanımı gibi birçok konunun üzerinde durdukları öğrenildi. Muhtarların isteklerini dikkate aldıklarını söyleyen Demirci, "Kanunun bize verdiği yetkileri sonuna kadar kullanacağız" dedi.

Kaynak: İHA